Natur Vision

VýstavaPřednáška, besedaUdálostKulturaVýstava

Natur Vision

Festival NaturVision, který se už 19 let koná vždy na podzim ve Vimperku, dostal letos podtitul „Týden přírody“. Významně se do festivalu zapojila Správa Národního parku Šumava, která spolupořádá komentované vycházky na Boubín a do okolí Kvildy a také přednášku, jejímž hostem bude ředitel Národního parku Bavorský les. Závěr festivalu pak bude patřit známému filmaři Stevu Lichtagovi.

 

 

 

„Program NaturVisionu je opravdu velmi bohatý, začíná se v sobotu 19. září vycházkou na Boubín s ředitelem NP Šumava Pavlem Hubeným. Hned druhý den provede předseda Českého svazu ochránců přírody Šumava Jakub Hromas zájemce po naučné stezce Sudslavický okruh. Od pondělí 21. září až do pátku 25. září budou následovat projekce více než desítky filmů s tématikou přírody, přednáška ředitelů národních parků Šumava a Bavorský les Pavla Hubeného a Franze Leibla. Páteční galavečer navštíví známý filmař Steve Lichtag,“ seznamuje s programem Tomáš Jiřička, ředitel Městského kulturního střediska Vimperk. To vše, za výrazné finanční podpory Jihočeského kraje a společnosti E.ON Česká republika, s.r.o.

 

 

 

Festival tak překračuje hranice města nejen nabídkou komentovaných výletů na Boubín, či do okolí Kvildy, na které je nutné se předem registrovat na www.npsumava.cz, ale zároveň rozšiřuje svoji působnost v oblasti promítaných filmů.

 

 

 

„V sobotu 26. září se v okolí Kvildy konají dvě komentované vycházky po okolních loukách s odborníky ze Správy Národního parku Šumava. Zároveň se v našem informačním středisku budou promítat vybrané krátkometrážní filmy a dokumenty o přírodě v rámci tak zvaných Ozvěn Ekofilmu,“ doplňuje mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.

 

 

 

Správa Národního parku Šumava se tak stala aktivním partnerem tohoto festivalu, který má ve Vimperku dlouhou tradici.

 

 

 

„My jsme vždy podporovali tento festival, ale letos jsme se zapojili opravdu významně a to z několika důvodů. Především chceme ukázat krásy Šumavy nejen na filmovém plátně, ale i v reálu. Také chceme představit naše sousedy, tedy Národní park Bavorský les, který letos slaví velké výročí – 50 let od založení. No a my už pomaličku budeme propagovat naše výročí, které budeme připomínat celý příští rok – 30 let existence Národního parku Šumava,“ vysvětluje ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený.

 

 

 

„My jsme o takové partnerství, nejen v rámci NaturVisionu, velice usilovali. Propojení města Vimperk se Správou NP Šumava, na různých úrovních a projektech je logické, nejen proto, že hlavní sídlo Správy je v našem městě, ale hlavně proto, že Vimperk je vstupní branou do národního parku. Věřím, že spolupráce bude stále intenzivnější nejen v rámci tohoto festivalu, ale také v oblasti cestovního ruchu,“ zakončuje starostka Vimperka Jaroslava Martanová.

 

Místo konání:
Vimperk, Kvilda, Boubín, Sudslavice, Horská Kvilda - různá místa
Datum konání:
19.09.2020 - 26.09.2020
Čas konání:
různé
Vloženo: 09.09.2020
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Jarda Svoboda - Trabandita

Datum konání: 03.10.2020

Někdejší kapelník skupiny Traband, všestranný hudebník i výtvarník Jarda Svoboda u nás vystoupí se svou sólovou tvorbou v intimním aranžmá, kdy...

Koncert

Jarda Svoboda - Trabandita

PO STOPÁCH STARÝCH TURISTŮ III.

Datum konání: 10.10.2020

VLASTIVĚDNÝ VÝLET Třetí doprovodný výlet k výstavě Pěší turistika před sto lety, konaný ve šlépějích jedné z vycházek Klubu československých turistů ve Volyni, která...

UdálostMěstské muzeum ve Volyni

PO STOPÁCH STARÝCH TURISTŮ III.

FRANTIŠEK ŠTORM – DIVNÁ INDIE

Datum konání: 27.10.2020

Komentovaná prohlídka končící výstavy kolorovaných perokreseb ze současného indického venkova za účasti autora, typografa, grafika a hudebníka Františka Štorma (*1966).

VýstavaPřednáška, besedaMěstské muzeum ve Volyni

FRANTIŠEK ŠTORM – DIVNÁ INDIEwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region