MAREK ZÁKOSTELECKÝ L+

VýstavaKulturaKulturaCentrum kultury a vzdělávání Blatná

MAREK ZÁKOSTELECKÝ L+

Nechte se okouzlit magickým světem loutkového divadla na výstavě v Městském muzeu Blatná, kde jsme připravili soubornou výstavu významného českého scénografa s vazbou na Blatensko. K divadlu si přičichl už na strakonickém gymnáziu, kde působil v amatérském loutkovém souboru Radost. Vystudoval loutkářskou scénografii na pražské DAMU a téměř 20 let působil jako scénograf a později i šéf výpravy ve světoznámém loutkovém divadle DRAK v Hradci Králové. Spolupracoval s mnoha dalšími českými i zahraničními divadly, a to nejen v Evropě, ale též v USA, Austrálii a Asii.

Celkově se podílel na vzniku více než 130 představení jako scénograf a více než 30 představení jako režisér. Řada inscenací, pro které vytvořil scénografie, je oceňovaných doma i v zahraničí, např. Spoonriverská antologie v Dejvickém divadle; Flying Babies, Liška Bystrouška, Jak si hrají tatínkové, Zlatovláska a Poslední trik Georgese Meliése v Divadle Drak; Jak jsem se ztratil v Divadle v Dlouhé; James Blond v Divadle Alfa aj.

Za tyto inscenace byl dvakrát navržen na cenu Alfréda Radoka za Scénografii roku v České republice, získal cenu poroty na festivalu Divadlo 2003 a cenu Divadelních novin za rok 2014. K tomu i několik dalších individuálních cen, např. 5x cena za scénografii na festivalu profesionálních loutkových divadel Skupova Plzeň, 4x cena za scénografii na festivalu Spotkania Toruň v Polsku, cena za scénografii na festivalu Banja Luka Srbsko aj. Je též držitelem prestižní Ceny Dormana polské organizace Assitej.

V současné době pracuje jako režisér a scénograf na volné noze převážně v Polsku. Odpočívat jezdí s rodinou na chalupu do Tchořovic, kde jako dítě trávil prázdniny u svých prarodičů. Na půdě tohoto domu trávil v loutkovém divadle velkou část svých prázdnin. Stalo se tak jeho první divadelní „štací“.

 

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 29. 5. v 17:00 v Městském muzeu Blatná.

V rámci doprovodného programu se také rozhodně nenechte přemlouvat k návštěvě výstavy s komentovanou prohlídkou přímo s Markem Zákosteleckým. V sobotu 13. 6. Od 16:00 do 18:00 bude připravena výtvarná dílna, kde si budete moci vyrobit papírovou loutku. Můžete tak vzít své i cizí děti, které se v průběhu komentované prohlídky bohatě zabaví tvorbou papírové loutky podle návrhu Marka Zákosteleckého a v 17:00 se s autorem v klidu projděte celou výstavou.

Místo konání:
Městské muzeum Blatná
Datum konání:
30.05.2020 - 30.08.2020
Čas konání:
út – ne | 10:00 – 17:00
Vstup:
40/20 děti/10 ZTP/80 rodinné
Vloženo: 13.05.2020
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Nízkoprahové kluby STATION 17 a CROSS PREVENT vás zvou na návštěvu světa teenagerů

Datum konání: 23.09.2020 - 24.09.2020

  Nízkoprahové kluby po celém Česku se v týdnu od 21. do 25. 9. otevírají široké veřejnosti. Do kampaně České asociace streetwork, která...

UdálostPREVENT 99 z.ú.

Nízkoprahové kluby STATION 17 a CROSS PREVENT vás zvou na návštěvu světa teenagerů

Lenka Dusilová - sólo

Datum konání: 16.09.2020

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let,...

Koncert

Lenka Dusilová - sólo

Jiří Bžoch - Můj svět

Datum konání: 07.09.2020 - 30.10.2020

Výstava je věnována noční fotografii a makrofotografii. Autor se o fotografování zajímal od svého mládí a stalo se mu koníčkem.

Výstava

Jiří Bžoch - Můj světwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region