Výstava růží

VýstavaPro pobaveníPro dětiPřírodaCentrum kultury a vzdělávání Blatná

Výstava růží

Historické centrum jihočeské Blatné ozdobí v sobotu 3. července obnovená výstava věnovaná královně květin. Areál kostela Nanebevzetí Panny Marie s kaplí sv. Michaela a přilehlým ambitem, farní zahrady včetně vybraných interiérů a sklepení, nábřeží – ulice Na Příkopech, muzejní kobky a vinný sklípek Kaplanka. Zde všude budete moci zhlédnout originálně pojaté aranže z růží, seznámíte se s historií této květiny, přiblížíme osobnost věhlasného pěstitele a šlechtitele Jana Böhma a spolu s tím budete moci nakoupit a občerstvit se na tematickém růžovém trhu s bohatým růžovým sortimentem. V pestrém doprovodném programu si najdou své děti i dospělí.

 

Výstava
Aranže živých květin v kostele Nanebevzetí Panny Marie, ambitu, kapli sv. Michaela, farní stodole, Kaplance a muzejních kobkách.

Přednášky
Přednášky budou situovány na hlavním pódiu umístěném v prostoru mezi Kaplankou a Hospůdkou U Bryndů. V dopoledních hodinách zde pohovoří historik Mgr. Petr Chlebec s Ing. Čestmírem Böhmem, zahradním architektem a prasynovcem Jana Böhma a MUDr. Zdeňkem Lukešem, vnukem Jana Böhma. Společně přiblíží osobnost a dílo jednoho z našich nejvýznamnějších šlechtitelů růží.
V hodinách odpoledních přijde na řadu prezentace firmy Kordes Rosen o pěstování a ochraně růží.
Posledním bodem přednáškového programu pak bude přednáška RNDr. Jiřího Žlebčíka na téma – Růže českých šlechtitelů. Pro tuto příležitost bude na pódiu instalována LED obrazovka, na které Vám Dr. Žlebčík obrazově představí vybrané exempláře růží zmíněných šlechtitelů.


Hudba
 
Prague Rhythm Kings
Na hlavním pódiu Vám čas mezi půl dvanáctou a třináctou hodinou zpříjemní orchestr Prague Rhythm Kings, který se zabývá interpretací jazzové a populární hudby mezi léty 1923–1932. Repertoár orchestru čerpá ze zvukových záznamů nejpřednějších amerických, ale i českých hudebních těles. Díky použití historických interpretačních prvků a hudebních nástrojů se snaží přiblížit autentickému zvuku jazzových orchestrů 20. let.

Jako hudební vrchol růžového programu v tento den bude speciální koncert od 20.30 h
Misterio del Ángel, Tango argentino koncert
Večerní koncert se ponese v duchu Tanga v podání Escualo Quintetu, Komorního orchestru Smetanových filharmoniků Praha, Gabriely Vermelho a tanečníků školy Tangonexion.
 
Escualo Quintet je uskupení pěti vynikajících instrumentalistů, kteří se věnují fenoménu argentinského tanga, respektive stylu Tango Nuevo. Za dobu svého působení soubor absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů, a co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. Jelikož si v letošním roce připomínáme sto let od narození tohoto legendárního interpreta a skladatele, který světu přinesl právě styl Tango Nuevo, a za jeden z atributů tanga lze považovat i růži, je nám velkou ctí, že budeme moci při příležitosti výstavy růží v Blatné Escualo Quintet přivítat. Více o EQ na www.escualokvintet.cz.
 
Komorní orchestr Smetanovi filharmonici Praha je složen z hudebníků reprezentujících zkušenost starších hráčů s mladistvým elánem nastupujících generací. Strhující ráz, nadšení, muzikalita a profesionální přístup, to vše charakterizuje členy orchestru, který doprovodí Escualo Quintet na našem koncertu. Více o orchestru najdete na www.smetana-phil.com.
 
Gabriela Vermelho je neběžnou osobností naší hudební a divadelní scény. Je současně zpěvačkou, houslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladatelkou a herečkou, působí v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzo a rockové alternativy. Spolupracovala a spolupracuje s dlouhou řadou prestižních hudebních těles, skládá scénickou hudbu a je držitelkou divadelní ceny Alfréda Radoka pro Talent roku (2005) za roli čarodějky Evy v Baladě pro banditu. Tímto ale výčet její přebohaté umělecké činnosti nekončí. Více najdete na www.gabrielavermelho.cz.
 
Tangonexion je pražská taneční škola, která se zabývá výukou a ukázkou Tanga a Tanga Nueva. Spolu s Escualo Quintetem představují program Misterio del Ángel, který uvidíte při večerním koncertu.
Více o Tangonexionu na www.tangonexion.com.
UPOZORNĚNÍ: Vstupenka na Výstavu růží neumožňuje účast na tomto večerním koncertu. Předprodej vstupenek na koncert Misterio del Ángel bude spuštěn v pondělí 14. 6.


Workshopy
Přední farní zahrada bude vyhrazena tvůrčím dílnám. Pod dohledem lektorek si budete moci vytvořit tematická přáníčka zdobená linorytovými razítky z dílny V. Teskové, vazbu lučního kvítí s růží v režii šikovných floristek z Mělníka, květinové čelenky pod vedením K. Jánské, koupelové soli a saténové růžičky za asistence M. Ledvinkové a drátkované květiny, šperky a dekorace pod dohledem M. Vodákové.


Pro děti
V zadní části farní zahrady budou moci vaše ratolesti zhlédnout pohádkové příběhy v podání oblíbeného Víti Marčíka.
V 10 h to budou Růženčiny pohádky a v 15 h pak Malý princ.
 

Slosování o Böhmovu růži Probuzení
Každý z návštěvníků výstavy bude mít možnost zkusit své štěstí ve slosování o 10 sazenic růže Probuzení, v jejímž duchu se nese letošní výstava. Nádherné od růžové do bílé barvy přecházející květy této růže tak budou moci v budoucnu zdobit zahradu deseti šťastných výherců.


Vstupné 150/100 Kč
Průchod ulicí Na Příkopech s růžovým tematickým trhem bude umožněn bezplatně. Vstupné Vám umožní zhlédnout vystavené aranže na uvedených místech.

Místo konání:
Blatná, ulice Na Příkopech
Datum konání:
03.07.2021
Čas konání:
9–18 h
Vstup:
150/100
Vloženo: 17.06.2021
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

7krát3 & UCee /DE/

Datum konání: 18.09.2020

Mimozemšťan plující na vlně r&b a brilantního popu 7krát3 a reggae-soulový diktátor U-Cee (DE) na jednom podiu. Support Admirál Kolíbal a...

Koncert

7krát3 & UCee /DE/

Dobršská brána

Datum konání: 13.08.2021 - 14.08.2021

Naše zkušenosti a vize Festival Dobršská brána ve svém malém jubileu – 5. ročníku opět nabídne osvěžující vhled do světa soudobé hudby...

UdálostVýstavaKoncert

Dobršská brána

Šarlatán / Filmové léto

Slibovaný Šarlatán na dece je tady! Přijďte na další z letních promítání Filmového léta, tentokrát na film Šarlatán režisérky Agniezsky Holland...

Událost

Šarlatán / Filmové létowww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region