Jak zní svět / On-line workshop (pro děti ve věku od 6–10 let)

Pro dětiPřednáška, besedaPro dětiKulturaVýstava

Jak zní svět / On-line workshop (pro děti ve věku od 6–10 let)

https://www.sladovna.cz/vystavy/jak-zni-svet/

Půvabný zvukomalebný workshop, inspirovaný stejnojmennou knihou Hiromi Ogata, je plný krásných animací, všedních i nevšedních zvuků a her. Tvořivě pracuje s jazykem, objevuje s dětmi, jak různí lidé a kultury slyší svět, jak vznikají slova, a jak si každý z nás může s jazykem hrát. Používá principy literární a dramatické výchovy, tvořivé hry a bystří tak uši, oči i jazyk.

„Okolo nás vždycky něco nějak zní. Třeba když vstáváme, naše zívání. Maminka krájí chleba, bratr dupe, kočka mňouká, vítr fouká, déšť padá, slunce...

Jsou zvuky, které se slyší. Některé se ale neslyší, zato se „vidí“, “cítí” nebo “představují”. V japonštině se popisují všechny tyto zvuky slovy. Ale nejenom v japonštině. Můžeme to dělat i my. Dělal to třeba Karel Čapek, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Zvuky, pocity, metodické a rytmické kadence převáděl do slov, vytvářel nová slova, hrál si s nimi a maloval slovy, aby jeho jazyk nebyl jen jazyk informací, ale aby budil ve čtenáři představivost a cit. A dělal to tak krásně, že si ho zamilovaly generace dětí i dospělých.

S kocourkem Kosmosem můžeme slyšet i vidět, jak zní kočičí svět. A můžeme zkusit najít, jak zní ten náš!“

Náš online formát nabízí alternativní cestu, jak podnítit děti k zájmu o svůj jazyk a ke kreativitě. Využíváme zvukomalebnost japonštiny i češtiny k tomu, aby si české děti začaly s jazykem „hrát“.  Tvořivě a zábavnou formou pracují s jazykem a objevují, jak různí lidé a kultury slyší svět a jak vznikají slova.

Workshop vychází z ilustrovaných knih pro děti japonské autorky žijící v Čechách Hiromi Ogata. V současném virtuálním prostoru jde o ojedinělý projekt, protože cílí na 1. stupeň ZŠ s tím, že každým setkáním provází živý lektor. To vše se vejde do 45 minut, takže dílničku je možné zorganizovat v rámci 1 vyučovací hodiny. Celý workshop probíhá ve formě „videokonference“ prostřednictvím aplikace Zoom. Je vhodný jak pro třídy s distanční výukou, tak i pro menší skupiny dětí, které chodí do školy a využívají v třídě interaktivní tabuli nebo projektor.

Cena workshopu pro jednu skupinu: 1.200,- Kč.

KONTAKT pro objednání a bližší informace

Mgr. Tomáš Novotný
tomas.novotny@sladovna.cz
tel.: 733 623 929

 

Kampaň Donio – podpořte realizaci workshopů zdarma

Od 16. února do 31. března 2021 realizujeme kampaň na Donio Plus. Hlavním cílem kampaně je umožnit dětem ze ZŠ a ZUŠ zúčastnit se workshopů zdarma: vybrané peníze zaplatí práci profesionálním lektorům ze Sladovny Písek, Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov a Dětského muuuzea UUUL a umožní nám doladit a udržet technické fungování celého interaktivního prostředí. Školy, které mají zájem o workshop zdarma, můžou kontaktovat UUUL nebo partnery projektu: Sladovnu Písek a Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov. Po dosažení milníků v kampani budeme se školami dohadovat konkrétní termíny workshopů podle pořadí na čekací listině.

Vznik online verze podpořilo
Ministerstvo kultury ČR.

Místo konání:
Sladovna Písek - online
Datum konání:
01.04.2021 - 30.06.2021
https://www.sladovna.cz/vystavy/jak-zni-svet/
https://www.sladovna.cz/vystavy/jak-zni-svet/
Vloženo: 06.04.2021
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Brunch Na Zavadilce / Restaurant Day Strakonice

Datum konání: 23.05.2021

Restaurant Day Strakonice, 23.května 2021, 10 - 13h. Čekáme na oficiální otevření zahrádky Na Zavadilce a doufáme, že květnový termín vyjde!  Známí...

Událost

Brunch Na Zavadilce / Restaurant Day Strakonice

Pecha Kucha Night Strakonice vol.14

Datum konání: 25.06.2021

Deset inspirativních hostů ve svých deseti svižných prezentacích. Po půl roce opět doma ve Strakonicích! Věříme, že situace dovolí akci uspořádat...

UdálostPřednáška, beseda

Pecha Kucha Night Strakonice vol.14

Volyňské hřmění

Datum konání: 22.05.2021

Na 6. pokračování vystoupí tyto soubory:Jolly Joker and the Plastic Beatles of the Universe, Na Plech a P.N.P.

KoncertVolyňská kultura

Volyňské hřměníwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region