24. kolo OP mužů.
TJ Dražejov - SK CIVA TRANS Rovná 6:1 (3:1)
TJ Dražejov: Domácí celek byl po celý zápas lepším týmem, kromě šesti gólů navíc spálil mnoho jasných šancí a skóre mohlo být klidně dvouciferné. Hosté z Rovné ohrožovali naší branku velmi sporadicky, zejména z trestných kopů a jen v první půli.
První šance utkání patřila ve 2. min. hostům, když trestný kop Poláčka vyrazil Drnek jen před sebe a následný závar pak musela řešit obrana, to bylo z jejich strany ale na dlouhou dobu vše. Ve 3. min. po rychlé akci po ose Holeček - Hrčka - Janus, pálil posledně jmenovaný jen do gólmana, který vše jistil. Po rohu pak hlavičkoval Brázda a gólman Kubát se tentokrát vyznamenal.
V 7. min. po centru hlavičkoval Oberreiter a gólman vyrážel balón s velkými problémy. V 11. min. se uvolnil Oberreiter, přesně namazal Hrčkovi a ten z vápna krásným angličanem skóroval - 1:0. V 17. min. Šíma unikl po pravé straně, po zemi nacentroval do malého vápna a Janus balón těsně minul a Brázdova střela byla zblokovaná obráncem.
Ve 20. min. Brázda napálil odražený balón přesně k tyči a Kubát v brance předvedl skvělý zákrok. V 21. min. Hrčka pronikal středem hřiště, střílel ale velmi nepřesně. Ve 29. min. Brázda našel přesnou ulicí Hrčku, který byl sám před Kubátem, ten ale jeho tutovku bravurně zmařil.
Ve 31. min. pak roh zahraný Uherem dopadl na břevno Kubátovi branky. Ve 33. min. ale hosté vyrovnali z trestného kopu Poláčka, který mířil přesně k tyči - 1:1. Hosté dál zlobili, rychlá akce se jim povedla ve 36. min., po které z úhlu střílel nebezpečně Kováč a Drnek musel na zem.
A ve 38. min. další střelu Remeše zblokovala obrana. Ve 39. min. na druhé straně pak odražený balón Šulda napálil nad branku. Závěr poločasu ale patřil našemu týmu.
Ve 42. min. Šíma vnikl do rozestoupené obrany, nikým neatakován vypálil z vápna přesně pod víko a gólman na balón nedosáhl - 2:1. A ve 45. min. Hrčka poslal přesný pas Uherovi a ten skóroval lobem přes padajícího gólmana - 3:1. V nastaveném čase ještě dobře zakročil Drnek po střele Hájka.
Ve druhé půli už byli hosté zcela neškodní a utkání se odehrávalo viceméně z povinnosti. Hned v 50. min. Oberreiter našel ulicí přesně Uhera a ten křížnou střelou k tyči překonal Kubáta - 4:1. Na druhé straně v 51. min. z trestného kopu Hájek mířil nad branku.
V 52. min. se Brázda po levé straně prohnal přes celou délku hřiště a v tísni pak zakončoval mimo tyče. V 53. min. měl tutovku na noze Brázda, Kubát ho ale nejprve skvěle vychytal a lapil i jeho dorážku v pádu. V 55. min. opět v dobré pozici střílel smolař Brázda jen do břevna a Uher při dorážce pohrdnul hattrickem, hlavičkoval totiž nad branku.
V 57. min. dostal pobídku od spoluhráčů do jasné šance i sváteční střelec Šulda a střílel přesně - 5:1. Za hosty pak byla v 64. min. střela Poláčka zblokována obráncem těsně mimo branku. V 67. min. byl za napadení protihráče ze hry vyloučen domácí Janus, ani to však hosty „nenakoplo" k větší aktivitě a Dražejovští pak již spíše kontrolovali balón, než útočili.
V 79. min. pak odstoupil ze hry pro zranění Oberreiter, krátce na to pak chyboval gólman Kubát, když si do sítě srazil (asi) centr Přikryla - 6:1. I v devíti domácí hrozili a v 87. min. Šulda dostal křížnou přihrávkou balón do šance, zbytečně ale v jasné pozici nahrával. Nakonec odstoupil ze hry pro zranění kolena i Hrčka, to už ale do závěrečného hvizdu chyběli pouze tři minuty.
Branky: 11. Hrčka, 42. Šíma, 45. a 50. Uher, 57. Šulda, 80. Přikryl - 33. Poláček
Sestava Dražejov: Drnek, Sládek, Oberreiter, Halama, Holeček, Šulda, Hrčka, Brázda (77. Hynek), Šíma (57. Přikryl), Uher, Janus.
Sestava Rovná: Kubát, Sokol, Kováč, Remeš, Cimburek, Poláček, Veselý, Chocholatý (75. Krejčí), Hejlek, Hájek (83. D.Řezníček), K.Řezníček (87. Suda).
Rozhodčí: Homola. Z.Raba, J.Raba
ČK: 67. Janus
Diváci: cca 100
Datum konání: 13.05.2025
Mimořádná setkávání s inspirativními osobnostmi. Házenkáři Miroslav Vávra, Adam Nejdl a Martin Mošovský budou hovořit nejen o házené a klubu HBC Strakonice...
Datum konání: 15.03.2024
Procházka (cca 5 km) se zapojením aktivit na trénování paměti. Sraz u společenského sálu Šmidingerovy knihovny ve 14:00 hod.
Ostatní sportyUdálostWorkshopZajímavostŠmidingerova knihovna
Datum konání: 13.05.2023
Zveme vás na slavnostní otevření nového skateparku Na Křemelce, které proběhne v sobotu 13. května. Areál se otevře ve 12:00 a...
Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.