Víkend pro rodiče dětí závislých na drogách se nesl ve znamení slz i smíchu

UdálostZajímavostPREVENT 99 z.ú.

Víkend pro rodiče dětí závislých na drogách se nesl ve znamení slz i smíchu

Rodiče dětí závislých na drogách se ocitají v těžké životní situaci. Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. se je rozhodla podpořit a připravila pro rodiče z Česka a Německa terapeuticko-relaxační víkend, který se konal od 8. do 10.11.2019 v Anníně na Šumavě. Terapeutická sezení střídaly relaxační techniky a skupinová terapie. Tým tvořili zkušení terapeuti z obou zemí, Tomáš Brejcha, Kateřina Vickers a Gerhard Krones.

„Každý rodič chce pro své děti to nejlepší. Každý z rodičů dětí závislých na  drogách si pro ně představoval lepší budoucnost. Vyzkoušeli už vše, co bylo v jejich silách, aby svým dětem pomohli. Jsou vyčerpaní, utrápení, mají po krk soudů cizích lidí i vlastního špatného svědomí. Na terapeuticko- relaxačním  víkendu jim bylo dopřáno odpočinku, podpory, terapie, dobrého jídla i tolik potřebného smíchu,“ říká terapeutka Kateřina Vickers.

Setkání poskytlo rodičům příležitost ke sdílení svých starostí a díky terapeutům také měli možnost objevit nejen nový pohled sami na sebe, ale i na tak těžkou situaci jako je drogová závislost jejich dětí.

„Víkend se nesl ve znamení sdílení bolesti, ztráty nadějí a jejího opětovného hledání, slz i smíchu,“ popisuje Bc.Tomáš Brejcha, vedoucí Adiktologické poradny PREVENT.

Terapeuticko-relaxační víkend pro rodiče dětí závislých na drogách z Česka a Německa III se konal s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti. Projektovými a finančními partnery setkání se stali Lions Hilfswerk, Lions Club Weiden Goldene Straße a Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik.

Datum konání:
21.11.2019
Vloženo: 21.11.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Čteme pro radost

Datum konání: 06.04.2020 - 30.04.2020

Známé osobnosti Strakonicka pro vás namluvily pohádky, které budeme zveřejňovat po celý duben, vždy od pondělí do pátku od 19:45 do...

UdálostPro dětiMana

Čteme pro radost

PSTRUŽÍ LÍHEŇ VE VOLYNI

V roce 1926 byla rybářským spolkem ve Volyni zbudována na tehdy Čeřenském (dnes Maninském) potoce pstruží líheň, o čemž se krátce dovídáme ze...

Událost

PSTRUŽÍ LÍHEŇ VE VOLYNI

NEŽIVÝ ŽIVÝ REGION

Datum konání: 18.03.2020 - 30.04.2020

NABÍZÍME PROSTOR VŠEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ A MAJÍ CO SDĚLIT. KULTURA BUDE TAKÉ, ALE NEVÍME KDY...

Událost
www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region