Živý region STRAKONICKO


To víš, oni tam nalítajó

KulturaVýstava

Vendula Chalánková (*1981)

 

Malířka a ilustrátorka Vendula Chalánková velmi ráda poslouchá rozhovory v MHD. Když maluje, tak třeba solární panely, břízy nebo elektrospotřebiče. V Čechách i na Moravě platí za nejvtipnější umělkyni. Svůj humor projevuje v malbách nebo v komiksech, kde jako libreto používá odposlechnuté hovory nebo převzaté texty. Na náš svět vezdejší reaguje výtvarnou zkratkou naivismu a hyperrealismu a dětským pohledem odhaluje blamáž, které říkáme realita. Přestože je věřící, snaží se především o co nejcivilnější projev, neboť věří, ze duchovní věci jsou intimní a do umění nepatří. V Galerii Na shledanou chystá překvapení na stropě. Co může být na venkově na stropě? Kurátor výstavy Jan Freiberg.

 

Vendula Ch CV

 

V Galerii Na shledanou navazují výstavy doslova jedna na druhou. Práce Venduly Chalánkové sousedí s výstavou Jiřího Příhody, která navázala na vestavbu od Norberta Schmidta. Příhodova instalace potrvá do konce května 2018, poté bude k dispozici dalšímu rezidentovi Galerie Na shledanou jako místo pro nástropní malbu.

 

Na vnějších zdech Galerie Na shledanou si můžete prohlédnout vybrané malby z Tryzny za vakovlka. Zahradnická intervence Rostliny a jejich moci Jakuba Frydrýška na jižní terase galerie čeká na rekonstrukci. Na sklech galerie uvidíte siluety dravců od Jana Pražana, které galerie prodává jako ekologický design. Galerie Na shledanou vyvinula vlastní virtuální realitu, prozatím ji prezentuje na speciálních akcích, naposledy v Berlíně na Czech innovation festivalu, od července 2017 bude pravidelně zpřístupňována veřejnosti v pražské kanceláři Galerie Na shledanou. 

Místo konání:
Galerie Na shledanou, hřbitov Malsička, Volyně
Datum konání:
01.07.2017 - 15.09.2017
Vloženo: 30.06.2017
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama


www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region