Tenisté ve druhé lize pátí

Ostatní sporty

S koncem června skončily také tenisové soutěže smíšených družstev (4 muži a 2 ženy). A-tým dospělých strakonického tenisového klubu se po loňském postupu letos znovu představil ve druhé lize. Druhá liga je třetí nejvyšší soutěží po extralize a první lize a hraje se ve čtyřech osmičlenných skupinách rozdělených od západu na východ.

Strakoničtí tenisté se ve skupině A (západní) s bilancí 3 výher a 4 porážek umístil na 5. místě. Do soubojů ve druhé lize se během sezony zapojili Tomáš Fiala, Adam Mikeš, Přemysl Fiala, Pavel Procházka, Štěpán Reisinger, Pavel Švec, Jiří Kotoun a Petr Maroš, v ženách nastupovaly Klára Hájková, Kamila Neradová a Simona Mušková.

Páté místo znamená, že se strakonickým poprvé podařilo druhou ligu udržet. Co o tom rozhodlo popisuje kapitán týmu Pavel Procházka: „Zařazení do západní skupiny, která je přece jen o poznání hratelnější než třeba pražská skupina, výborné výkony žen, sehranost mužských deblů, domácí prostředí a fanoušci při klíčových zápasech a samozřejmě i kousek štěstí."

Udržení se ve druhé lize má pro strakonické tenisty ještě jeden pozitivní efekt. B-tým dospělých totiž díky tomu postoupí pro příští sezónu z Krajského přeboru II. i z druhého místa o soutěž výš.

Družstvo C obsadilo v Krajském přeboru V. šesté místo. V kategoriích mládeže měl strakonický TK čtyři družstva. A-tým dorostenců se v jihočeské Junior Tour umístil na 6. místě, dorostenecké béčko skončilo v Krajském přeboru I. na sedmém místě. Ve stejné soutěži staršího i mladšího žactva byli Strakoničtí v konečné tabulce shodně na šestém místě. Turnaj dospělých vyhráli Polanská a Pleva.

Na soutěže družstev navázal o víkendu 7.-8.7. celostátní turnaj dospělých kategorie B. Sešlo se 17 mužů a 15 žen. Mezi ženami přesvědčivě zvítězila Tereza Polanská (TK Škoda Plzeň), ve čtyřhře se radovaly Žaneta Maťhová (LTC České Budějovice) s Nikolou Homolkovou (TK Pelhřimov).

Dvouhru mužů ovládl teprve 16letý Jan Pleva (Severočeská tenisová) po finálové výhře nad domácím Pavlem Procházkou. Dobrou deblovou formu potvrdili domácí hráči, když se ve finále sešly dvě strakonické dvojice - Tomáš Fiala s Přemyslem Fialou v něm porazili Adama Mikeše se Štěpánem Reisingerem.

Datum konání: 15.03.2024

Procházka (cca 5 km) se zapojením aktivit na trénování paměti. Sraz u společenského sálu Šmidingerovy knihovny ve 14:00 hod.

Ostatní sportyUdálostWorkshopZajímavostŠmidingerova knihovna

Slavnostní otevření skateparku Na Křemelce / Strakonice

Datum konání: 13.05.2023

Zveme vás na slavnostní otevření nového skateparku Na Křemelce, které proběhne v sobotu 13. května. Areál se otevře ve 12:00 a...

KulturaZajímavostOstatní sportyPříběhMěKS Strakonice

XC Muničák 2023

Datum konání: 08.05.2023

Závod horských kol, občerstvení

UdálostOstatní sporty

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.