Svobodné Strakonice

UdálostPro dětiKulturaOstatní

Svobodné Strakonice

Svobodné Strakonice jsou společným projektem sdružení Epicentrum a Paměť národa, jehož cílem je připomenout zásadní historické události, vedoucí k pádu komunistických režimů v zemích střední Evropy a návratu svobody a demokracie, a to v časovém sledu jednotlivých dnů podzimu 1989. Připomeneme si proces změny, který v listopadových dnech roku 1989 dorazil z hlavních měst Varšavy, Budapešti, Berlína a Prahy i k nám do Strakonic a dáme prostor ke vzpomínkám i těm, kteří u toho tehdy byli. Sledujte proto naši událost a zavzpomínejte s námi!

 

Přirozeným místem pro konání demonstrací v listopadu 1989 ve Strakonicích bylo Velké (tehdy Revoluční) náměstí jako středobod veřejného dění ve městě. Symbolickým místem, kde stalo pódium s mikrofonem a odkud promlouvali řečníci, bylo prostranství před lékárnou. Jakkoliv pamětníci potvrzují, že výběr tohoto místa byl odvislý čistě od prostorových možností, stala se budova lékárny a její tehdejší podoba symbolem vizuálního spojení událostí s konkrétním strakonickým objektem.
I proto se oslava 30 let svobody bude odehrávat právě zde.

Místo konání:
Velké náměstí Strakonice
Datum konání:
17.11.2019
Čas konání:
15:00 - 18:00
Vstup:
zdarma
Vloženo: 03.10.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Filmový Písek 2019

Datum konání: 17.10.2019 - 20.10.2019

Druhý ročník festivalu Filmový Písek 2019 nabídne divákům hrané, dokumentární i studentské filmy, setkání s filmovými tvůrci, přednášky a bohatý doprovodný...

UdálostKoncert

Filmový Písek 2019

Posvícení

Datum konání: 19.10.2019

Posvícení Závěrečná akce sezony ve vodním mlýně v Hoslovicích! Opět nebude chybět pečení chleba spojené s ochutnávkou. Tentokráte se můžete těšit na volarského pekaře...

UdálostPro děti

Posvícení

Extra band revival

Datum konání: 12.10.2019

Celovečerní bigbít s kapelou Extra BandHost: Radek Zíka+Rocková afterparty

Koncert

Extra band revivalwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region