Svobodné Strakonice

UdálostPro dětiKulturaOstatní

Svobodné Strakonice

Svobodné Strakonice jsou společným projektem sdružení Epicentrum a Paměť národa, jehož cílem je připomenout zásadní historické události, vedoucí k pádu komunistických režimů v zemích střední Evropy a návratu svobody a demokracie, a to v časovém sledu jednotlivých dnů podzimu 1989. Připomeneme si proces změny, který v listopadových dnech roku 1989 dorazil z hlavních měst Varšavy, Budapešti, Berlína a Prahy i k nám do Strakonic a dáme prostor ke vzpomínkám i těm, kteří u toho tehdy byli. Sledujte proto naši událost a zavzpomínejte s námi!

 

Přirozeným místem pro konání demonstrací v listopadu 1989 ve Strakonicích bylo Velké (tehdy Revoluční) náměstí jako středobod veřejného dění ve městě. Symbolickým místem, kde stalo pódium s mikrofonem a odkud promlouvali řečníci, bylo prostranství před lékárnou. Jakkoliv pamětníci potvrzují, že výběr tohoto místa byl odvislý čistě od prostorových možností, stala se budova lékárny a její tehdejší podoba symbolem vizuálního spojení událostí s konkrétním strakonickým objektem.
I proto se oslava 30 let svobody bude odehrávat právě zde.

Místo konání:
Velké náměstí Strakonice
Datum konání:
17.11.2019
Čas konání:
15:00 - 18:00
Vstup:
zdarma
Vloženo: 03.10.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Burza Tchořovice

Datum konání: 28.03.2020

AUTO MOTO, ANTIK A SBĚRATELSKÁ BURZA TCHOŘOVICE U BLATNÉ. Všeobecná burza pořádaná na letišti Tchořovice u Blatné. GPS: 49°25'52.49"N, 13°47'58.59"E Zpevněná...

Událost

Burza Tchořovice

Spolek Renner a počátky strakonických parků

Datum konání: 06.02.2020

1. přednáška v rámci jarního přednáškového cyklu6. 2. 2020 17.00 h, Společenský sál Šmidingerovy knihovnyPřednášející: prof. Ing. arch. ThLic. Jiří Kupka,...

Přednáška, besedaMuzeum středního Pootaví

Spolek Renner a počátky strakonických parků

Národní týden manželství / Mana

Datum konání: 15.02.2020 - 16.02.2020

Turnaj v kuželkách pro páry Slavnostní bohoslužba Relaxační večer s pilates   Pořádá Mana

Událost

Národní týden manželství / Manawww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region