Svobodné Strakonice

UdálostPro dětiKulturaOstatní

Svobodné Strakonice

Svobodné Strakonice jsou společným projektem sdružení Epicentrum a Paměť národa, jehož cílem je připomenout zásadní historické události, vedoucí k pádu komunistických režimů v zemích střední Evropy a návratu svobody a demokracie, a to v časovém sledu jednotlivých dnů podzimu 1989. Připomeneme si proces změny, který v listopadových dnech roku 1989 dorazil z hlavních měst Varšavy, Budapešti, Berlína a Prahy i k nám do Strakonic a dáme prostor ke vzpomínkám i těm, kteří u toho tehdy byli. Sledujte proto naši událost a zavzpomínejte s námi!

 

Přirozeným místem pro konání demonstrací v listopadu 1989 ve Strakonicích bylo Velké (tehdy Revoluční) náměstí jako středobod veřejného dění ve městě. Symbolickým místem, kde stalo pódium s mikrofonem a odkud promlouvali řečníci, bylo prostranství před lékárnou. Jakkoliv pamětníci potvrzují, že výběr tohoto místa byl odvislý čistě od prostorových možností, stala se budova lékárny a její tehdejší podoba symbolem vizuálního spojení událostí s konkrétním strakonickým objektem.
I proto se oslava 30 let svobody bude odehrávat právě zde.

Místo konání:
Velké náměstí Strakonice
Datum konání:
17.11.2019
Čas konání:
15:00 - 18:00
Vstup:
zdarma
Vloženo: 03.10.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Šumava litera

Datum konání: 18.11.2019 - 24.11.2019

  PROGRAM ŠUMAVA LITERA 2019 pondělí 18. listopadu SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU 16:30 VIMPERK, restaurace Na Koreji Petr Bublík, Vzkříšení šumavského bylinného vína 17:00 PLZEŇ, Západočeská vědecká knihovna Stifterův...

UdálostPřednáška, besedaKoncert

Šumava litera

DIAGNOZA ŠUMAVA II. / Pecha Kucha Night Vimperk vol.8

Datum konání: 21.11.2019

Diagnóza Šumava II - další vimperská PKN v rámci festivalu Šumava litera. A opět v neobvyklých prostorách - tentokrát ve středisku...

Přednáška, beseda

DIAGNOZA ŠUMAVA II. / Pecha Kucha Night Vimperk vol.8

Ondřej Hejma & Marush

Datum konání: 17.11.2019

Hippie music v podání hlavního zpěváka Žlutého Psa Ondřeje Hejmy a jeho nové doprovodné kapely

Koncert

Ondřej Hejma & Marushwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region