Živý region STRAKONICKO


Strakonicko a vznik Protektorátu Čechy a Morava

KulturaVýstava

Strakonicko a vznik Protektorátu  Čechy a Morava

 

 

Vernisáž: 14. 3. 2019 v 16 hod.

Výstavou a publikací si Muzeum středního Pootaví letos připomene 80. výročí vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava, které připadá na 15. března. Cílem je přiblížit proces vzniku protektorátu a zejména to, co tento nový státní útvar znamenal pro jeho obyvatele.

Na základě záznamů strakonické kroniky a vybraných pamětníků zprostředkují výstava i publikace významné momenty této moderní doby temna. Důraz bude položen na období, kdy úřad vykonával první říšský protektor Konstantin von Neurath. Jeho vláda se stala symbolem destrukce Československé republiky a vzniku nesvobody, přičemž osvobození bylo v nedohlednu a obyvatelé si na něj museli počkat dlouhých šest let až do května 1945.

 

 

Místo konání:
II.nádvoří Strakonického hradu
Datum konání:
15.03.2019 - 16.06.2019
Čas konání:
venkovní výstava je volně přístupná
Vstup:
zdarma
Vloženo: 25.02.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama


www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region