STATOM základní část 2014/2015: 5. kolo

Sálová kopaná

5. kolo STATOM základní části přineslo hned několik překvapení. Ztratil nejeden z favoritů, takže situace v boji o FINAL4 se pěkně zamotává. Ve hře stále zůstávají všechny týmy, snad s výjimkou Oranjes, kteří si proti DG303 připsali už 5. porážku v řadě.

Chill překvapivě prohrál s KIKem, Otroci si připsali vítězství nad Vodňanskou drůbeží, Mexico v utkání kola zdolalo Sokolskou louku a Kapři překvapivě podlehli 5 Samycím.

Chill - FC KIK 3:5 (1:2)

Mladíky čekal v 5. kole papírově snadný soupeř, proti kterému chtěli potvrdit stoupající formu. Oba týmy měly pouze po dvou hráčích na střídání, což se později ukázalo jako větší problém pro hráče Chillu. Od začátku byl míč převážně v držení mladíků, ale ve skóre byli vždy o krok pozadu.

Ve druhé půli se jim podařilo srovnat na 3:3 a soupeře následně dostali pod velký tlak, jenže veškeré útočné snažení kryl výbornými zákroky Zdeněk Mach. Hráčům KIKu se naopak podařilo přidat z protiútoků dvě branky a dotáhli zápas do zdárného konce, čímž si připsali první letošní vítězství. Jak velká bude tato ztráta pro mladíky se teprve ukáže.

Branky: Varyš 2, Veselý - Bakula M. 2, Bakula T., Dohnal, vlastní (Benedikt L. St.)

Bez karet

Penalty: 2:0

Vodňanská drůbež - Otroci ohnivé vody 4:10 (2:5)

Otroci od začátku drůbežáře přehrávali a tři rychlé branky jim dali velkou jistotu, jak se zápas bude vyvíjet. Hráčům drůbeže se nedařilo pokrývat soupeře a tak měli Otroci dostatek času kombinovat před jejich brankou. Po dvou brankově stejných poločasech si Otroci připsali poměrně snadné vítězství nad jedním z aspirantů na FINAL4.

Branky: Baloušek 2, Mužík, Šácha - Hromádka 3, Hajný 2, Hojdekr, Hric, Slípka, Vokatý, vlastní (Tesař).

ŽK: Kříž F. (Otroci Ohnivé Vody)

Penalty: 1:2

Sokolská louka - FC Mexico 1:3 (0:0)

Utkání kola se hrálo velmi vyrovnaně a žádný z týmů si nechtěl dovolit udělat chybu. V prvním poločase moc šancí vidět nebylo a tak se šlo do pauzy za bezbrankového stavu. Start druhé půle začal lépe pro hráče Mexica, kteří se ujali vedení.

Hra sokolíků začala poté v defenzivě dostávat velké trhliny, které dokázali Mexičani ještě dvakrát potrestat. Sokolíci vrhli vše do útoku, ale kýžené branky se nemohli dočkat. Ujala se až střela v poslední vteřině zápasu, kterou vyslal Radek Kapusta parádně přímo do šibenice

Branky: Kapusta R. - Kochma O. 2, Kochma M.

ŽK: Ciml M., Kapusta M., Liška - Peterka

Penalty: 2:1

Oranjes - DG303 7:11 (5:4)

Oranjes proti loňskému mistrovi narukovali v nových dresech a v prvním poločase hráli s velkou chutí, což prokázali i gólově a do pauzy odcházeli s jednobrankovým vedením. Ve druhé půli ale hráči DG zpřesnili kombinaci a velmi rychle vývoj utkání otočili.

Hráčům Oranjes se letos opravdu nedaří a připsali si již pátou prohru v tomto ročníku. DG303 si naopak spravilo chuť po minulé porážce od Otroků a osamostatnili se na druhém místě tabulky.

Branky: Louženský 2, Minář 2, Řepa 2, Kouba - Vorel J. 4, Volmut 3, Hornát 2, Kukla, Vorel Z.

Bez karet

Penalty: 1:3

5 Samyc - FC Kapr 4:2 (0:1)

Kapři začali lépe a byli velmi aktivní ve hře dopředu. Poměrně brzo se ujali i vedení, ale ze zbylých šancí už se jim do poločasu žádný gól vstřelit nepodařilo. Na začátku druhé půle se hráčům 5 Samyc podařilo zápas otočit a kapři se nemohli dostat do tempa.

Podařilo se jim tedy aspoň vyrovnat, ale když Marchal za tohoto stavu nedal do prázdné branky, hned z protiútoku vsítil vedoucí branku jejich soupeř. Snaha kaprů byla veliká, ale jejich hra byla velmi nervózní a nepřesná, což po další chybě v obraně samyce znovu potrestali brankou. Kapři se v závěru do většího tlaku nedostali a hráči 5 Samyc si tak připsali překvapivé vítězství.

Branky: Kopecký 2, Lang 2 - Smékal, vlastní (Kozel)

Datum konání: 15.03.2024

Procházka (cca 5 km) se zapojením aktivit na trénování paměti. Sraz u společenského sálu Šmidingerovy knihovny ve 14:00 hod.

Ostatní sportyUdálostWorkshopZajímavostŠmidingerova knihovna

Slavnostní otevření skateparku Na Křemelce / Strakonice

Datum konání: 13.05.2023

Zveme vás na slavnostní otevření nového skateparku Na Křemelce, které proběhne v sobotu 13. května. Areál se otevře ve 12:00 a...

KulturaZajímavostOstatní sportyPříběhMěKS Strakonice

XC Muničák 2023

Datum konání: 08.05.2023

Závod horských kol, občerstvení

UdálostOstatní sporty

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.