Scandi - skandinávské filmy ve Volyni

KinoUdálost

Scandi - skandinávské filmy ve Volyni

 

Kino Volyně se poprvé připojí k festivalu severských filmů Scandi

Podrobný program naleznete zde: https://kultura-volyne.cz/misto_konani/kino/

Přehlídka nejlepších snímků z Norska, Švédska, Dánska, Finska a Islandu představí známá jména i nové objevy. 19. ledna festival zahájí historické drama Magrete – královna severu, které zavede diváky do roku 1402. Margrete, ztvárněná jednou z nejtalentovanějších současných dánských hereček Trine Dyrholm, dosáhla toho, co se ještě žádnému muži nepodařilo. Dánsko, Norsko a Švédsko spojila do mírově orientované Unie, které sama vládne prostřednictvím svého mladého adoptovaného syna Erika. Spojení je však sužováno nepřáteli a Margrete proto plánuje sňatek Erika a anglické princezny. Spojenectví s Angilií by mělo Unii zajistit status nové evropské velmoci, avšak právě vznikající spiknutí má zničit Margrete a vše, v co věří.

Dalším výrazným snímkem letošního ročníku, který čerpá z autobiografických pramenů, je film Tove. Vypráví o touze po svobodě malířky Tove Janssonové, která pro děti v protileteckých krytech druhé světové války stvořila okouzlující příběh Mumínků. Po skončení války Tove potkává divadelní režisérku Vivicu Bandlerovou, která v ní zažehne elektrickou a pohlcující lásku. Ale zatímco začíná nacházet svou uměleckou identitu, objevuje pravou lásku, po které touží, aby byla opětovaná. A jedině tím, že si najde vlastní cestu, se může naučit být svobodná.

Až do 3. února mohou diváci zhlédnout celkem osm snímků, které se urodily v letošním roce. Ke každé zakoupené vstupence diváci navíc získají týdenní přístup do online videotéky světových festivalových filmů Edisonline.

Místo konání:
kino Volyně
Datum konání:
19.01.2022 - 03.02.2022
Čas konání:
20h
Vstup:
130Kč
Vloženo: 09.01.2022
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Divadlo v parku IV. / Park OPEN!

Datum konání: 11.06.2022

Další ročník celodenní divadelní akce v Rennerových sadech. Během celého dne budou probíhat doprovodné workshopy a večer se těšte na promítání...

Pro dětiDivadloWorkshop

Divadlo v parku IV. / Park OPEN!

Cesta vesmírem / Václav Kubeš

Datum konání: 09.05.2022 - 08.06.2022

9.5. - 9.6. Cesta vesmírem / Václav Kubeš - výstava astrofotografií. Vernisáž 9.5. od 17h. Artwall Strakonice.

Výstava

Cesta vesmírem / Václav Kubeš

Amélie z Montmartru / Filmové léto 2022

Datum konání: 11.06.2022

31. srpna 1997 ve 4 hodiny ráno dostala Amélie (Audrey Tautou) nápad. Musí stůj co stůj najít dávného majitele krabičky vzpomínek,...

Událost

Amélie z Montmartru / Filmové léto 2022www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region