Sbírka hraček pro Služby pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné

UdálostOstatní

Sbírka hraček pro Služby pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné

Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. pořádá od 1.9. do 30.9.2018 sbírku hraček při příležitosti otevření nové pobočky Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné.

 

Sbírka se vztahuje na hračky, které jsou zaměřené na rozvoj motoriky, např. stavebnice, lega, různé „vkládačky“ tvarů do jim příslušejících otvorů, „provlékačky“, na kterých dítě provléká šňůrku různými otvory, ale také obrázkové dětské knihy, leporela, omalovánky, vystřihovánky z papíru, tužky a pastelky. Hračky a pomůcky pro rozvoj dětí mohou být použité, ale ne příliš poničené.

„Děti hrou zažívají něco nového, rozvíjejí své dovednosti, zkušenosti a představivost. Zároveň s jejich pomocí pracujeme i s rodiči – prakticky je při společné hře s dítětem učíme, jak si s nimi vhodně povídat a rozvíjet je. Při své práci se setkáváme i s dětmi, které mají významně opožděný vývoj (například řeči, kresby, prostorové orientace, jemné motoriky apod.). V těchto rodinách mnohdy chybí právě vhodné pomůcky a hračky,“ uvádí vedoucí Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT Bc. Zuzana Rysová. „Sbírka nám pomůže vybavit dětský herní koutek v naší nově otevřené ambulanci v Blatné a vybrané pomůcky poslouží i pracovnicím v terénu, tedy přímo v domácnostech, kam za rodinami dojíždíme,“ dodává.

Lidé, kteří chtějí do sbírky přispět, mohou hračky nosit do našich ambulantních prostor ve Strakonicích na adrese Heydukova 349, v přízemí, první dveře vlevo od vchodu. 

 

 

Sběrné místo je otevřeno každé pondělí ( 3.9., 10.9, 17.9., a 24.9.2018) od 13 do 16 hodin hodin.

Služby pro rodiny s dětmi PREVENT jsou sociálně aktivizační službou určenou rodinám na Strakonicku, Blatensku a Vodňansku. Naším posláním je nabídnout pomoc a podporu rodinám při překonávání obtíží tak, aby jejich děti mohly vyrůstat doma a byly spokojené.

 

 

Darované hračky budou umístěny do pobočky Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT, která bude otevřena v září 2018 na adrese Nádražní 661, Blatná.

 

http://sas.prevent99.cz/

 

 

Místo konání:
Heydukova 349, Strakonice
Datum konání:
01.09.2018 - 30.09.2018
Čas konání:
Každé zářijové pondělí 13:00 - 16:00
Vloženo: 27.08.2018
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

TANEC PRAHA on-line

Dovolujeme si Vás pozvat jménem Tance Praha z.ú. na online TISKOVOU KONFERENCI u příležitosti konání 32. Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2020, která se...

Přednáška, beseda

TANEC PRAHA on-line

Divadlo v parku IV.

Datum konání: 13.06.2020

Celodenní divadelní program pro rodiny s dětmi různého věku doplněný tematickými tvořivými dílnami. Po setmění promítání filmu u glorietu.Představení:9:15 Jamie...

WorkshopUdálostPro dětiDivadlo

Divadlo v parku IV.

Sedmikrásky / Filmové léto

Datum konání: 13.06.2020

Letošní filmové léto zahájíme v červnu v Rennerových sadech filmem Věry Chytilové, Sedmikrásky (1966). Deky, karimatky a kamarády s sebou. Občerstvení...

Událost

Sedmikrásky / Filmové létowww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region