Sbírka hraček pro Služby pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné

UdálostOstatní

Sbírka hraček pro Služby pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné

Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. pořádá od 1.9. do 30.9.2018 sbírku hraček při příležitosti otevření nové pobočky Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT v Blatné.

 

Sbírka se vztahuje na hračky, které jsou zaměřené na rozvoj motoriky, např. stavebnice, lega, různé „vkládačky“ tvarů do jim příslušejících otvorů, „provlékačky“, na kterých dítě provléká šňůrku různými otvory, ale také obrázkové dětské knihy, leporela, omalovánky, vystřihovánky z papíru, tužky a pastelky. Hračky a pomůcky pro rozvoj dětí mohou být použité, ale ne příliš poničené.

„Děti hrou zažívají něco nového, rozvíjejí své dovednosti, zkušenosti a představivost. Zároveň s jejich pomocí pracujeme i s rodiči – prakticky je při společné hře s dítětem učíme, jak si s nimi vhodně povídat a rozvíjet je. Při své práci se setkáváme i s dětmi, které mají významně opožděný vývoj (například řeči, kresby, prostorové orientace, jemné motoriky apod.). V těchto rodinách mnohdy chybí právě vhodné pomůcky a hračky,“ uvádí vedoucí Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT Bc. Zuzana Rysová. „Sbírka nám pomůže vybavit dětský herní koutek v naší nově otevřené ambulanci v Blatné a vybrané pomůcky poslouží i pracovnicím v terénu, tedy přímo v domácnostech, kam za rodinami dojíždíme,“ dodává.

Lidé, kteří chtějí do sbírky přispět, mohou hračky nosit do našich ambulantních prostor ve Strakonicích na adrese Heydukova 349, v přízemí, první dveře vlevo od vchodu. 

 

 

Sběrné místo je otevřeno každé pondělí ( 3.9., 10.9, 17.9., a 24.9.2018) od 13 do 16 hodin hodin.

Služby pro rodiny s dětmi PREVENT jsou sociálně aktivizační službou určenou rodinám na Strakonicku, Blatensku a Vodňansku. Naším posláním je nabídnout pomoc a podporu rodinám při překonávání obtíží tak, aby jejich děti mohly vyrůstat doma a byly spokojené.

 

 

Darované hračky budou umístěny do pobočky Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT, která bude otevřena v září 2018 na adrese Nádražní 661, Blatná.

 

http://sas.prevent99.cz/

 

 

Místo konání:
Heydukova 349, Strakonice
Datum konání:
01.09.2018 - 30.09.2018
Čas konání:
Každé zářijové pondělí 13:00 - 16:00
Vloženo: 27.08.2018
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

DIVADLO KUBKO - AFRICKÁ POHÁDKA

Datum konání: 28.07.2019

Umu chce zažívat stejná dobrodružství jako kluci, ale souboj s dravou řekou jí zanese až tam za velký vodopád. Dokáže zachránit...

DivadloPro dětiTuristické informační středisko Vimperk

DIVADLO KUBKO - AFRICKÁ POHÁDKA

Ať žijou Hoštice! / VODVAS a VOK

Datum konání: 03.08.2019

Vodvas a VOK uvádějí téměř absurdní frašku o osmi obrazech od Jeana Delli a Géralda Sibleyrase v režii Jaroslava Kubeše. AŤ ŽIJOU HOŠTICE Hrají:...

Divadlo

Ať žijou Hoštice! / VODVAS a VOK

z babiččiny krabičky

Datum konání: 04.08.2019

Obdoba jednoho z nejsledovanějších televizních pořadů ze 60. let. Oblíbené písničky našich babiček a prababiček od roku 1850, dále z období...

DivadloKoncert

z babiččiny krabičkywww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region