Živý region STRAKONICKO


PREVENT 99 z.ú. podpořil rodiče drogově závislých dětí

PříběhOstatní

PREVENT 99 z.ú. podpořil rodiče drogově závislých dětí

Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. zorganizovala od 31.8. do 2.9.2018 Terapeuticko - relaxační víkend pro rodiče dětí závislých na drogách z Česka a Německa. Během setkání, které se uskutečnilo ve Špičáku na Šumavě, probíhala terapeutická sezení vedená třemi zkušenými terapeuty z obou zemí. Tým tvořil Tomáš Brejcha, Kateřina Vickers a Gerhard Krones.

 

„Všichni rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší a rodiče drogově závislých dětí netvoří žádnou výjimku. V momentě kdy se však tito rodiče svěří s tím, co je potkalo svým přátelům, sousedům, a bohužel i některým profesionálům, jsou konfrontování s odsouzením, bezmocí a výčitkami, kterými jsou již tak jako tak zahlceni. Během našeho víkendového setkání s nimi pracujeme na vytvoření láskyplného vztahu ke svým dětem a i k nim samým a zároveň na odmítnutí drogy jako takové,“ říká terapeutka Kateřina Vickers.

Němečtí i čeští rodiče se účastnili terapeutických sezení, které střídaly relaxační techniky. Dostatek času byl věnován i na neformální a soukromé rozhovory mezi rodiči a na individuální konzultace.

„Víkend byl velmi emocionálně náročný jak pro rodiče, tak pro nás - terapeuty. Nakonec rodiče odjížděli spokojeni a podpořeni v tom, aby dokázali zvládat tak těžkou situaci jako je užívání drog jejich dětí. Cílem bylo kromě vzájemného sdílení i podpora rodičů, aby nezapomínali na svoje životy a dokázali si život užívat navzdory tomu, že si jejich děti vybraly drogu jako svého partnera v životě,“ uvádí terapeut a vedoucí Adiktologické poradny PREVENT Bc. Tomáš Brejcha. Víkend také umožnil rodičům vybudovat podpůrnou síť, aby i po skončení společného setkání mohli navzájem zůstat v kontaktu a vzájemně se podporovat.

Veškeré aktivity simultánně překládali dva profesionální tlumočníci a s upřesněním komunikačních nuancí pomáhala i česko-německá terapeutka Kateřina Vickers, jenž má zkušenosti s klientskou prací v obou jazycích.

Rodiče z obou zemí si tak porozuměli nejen díky překladatelům, ale i kvůli sdílení společných problémů. „Sousedi spolu musí mluvit. O tom co je těší, ale také o tom, co jim přináší starosti. K tomu patří i téma drogy. Protože nejenom svoboda, nejenom láska, ale také drogy a utrpení, které je s nimi spojeno, nezná hranice,“ vzkázal všem zúčastněným spisovatel Jaroslav Rudiš, patron česko-německého víkendu.

 

 

 

 

 

Projekt se konal s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

Projektovými a finančními partnery setkání se stali Lions Hilfswerk, Lions Club Weiden Goldene Straße a Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik.

 

Místo konání:
Špičák na Šumavě
Datum konání:
31.08.2018 - 02.09.2018
Vloženo: 07.09.2018
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama


www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region