PREVENT 99 děkuje za podporu v době nouzového stavu

UdálostPříběhPREVENT 99 z.ú.

PREVENT 99 děkuje za podporu v době nouzového stavu

 

S vyhlášením nouzového stavu se činnost neziskové organizace PREVENT 99 nezastavila. I přes nejrůznější nesnáze zůstala většina pracovníků z protidrogových služeb v osobním kontaktu s klienty. Sehnat ochranné pomůcky nebylo jednoduché, obzvláště v prvních týdnech. K zachování provozu poskytovaných služeb přispělo získání osobních ochranných prostředků od Jihočeského kraje, Magistrátu města České Budějovice a Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Za to bychom jim nyní chtěli srdečně poděkovat.

Děkujeme také lidem, kteří pro nás šili roušky. Každá taková rouška pro nás byla velkou vzácností. Roušky PREVENTu 99 darovala také organizace ADRA a oblastní spolek Českého červeného kříže Prachatice. Díky obětavosti lidí z řad veřejnosti i našim zaměstnancům, kteří se na šití také podíleli, jsme mohli zajistit roušky nejen pro zaměstnance, ale i pro ty klienty i exklienty, kteří neměli možnost si je sami obstarat. Za roušky byli vděční také lidé bez domova, kterým je rozdávali streetworkeři přímo na ulici. K dispozici byly klientům látkové roušky také v kontaktních centrech, kde je pracovníci použité vybírali, a buď bezpečně likvidovali, nebo prali a dezinfikovali.

Děkujeme dobrovolníkům, kteří se přihlásili na naši výzvu na výpomoc v rámci služeb PREVENTu 99. Zároveň děkujeme pracovníkům Jihočeské univerzity a Vyšší odborné školy sociální a Střední pedagogické školy Prachatice za aktivní spolupráci při předávání této výzvy studentům. Ozvali se nám rovněž dobrovolníci, kteří byli v evidenci dobrovolníků Jihočeského kraje pro pomoc při řešení COVID-19. Někteří zůstali takzvaně v záloze, někteří pomáhali v Kontaktních centrech PREVENT ve Strakonicích, Prachaticích a Českých Budějovicích. Celkem nám nabídlo pomoc čtrnáct osob. Jednalo se o studenty Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, studenty z Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, studentky Vyšší odborné školy sociální a Střední pedagogické školy Prachatice. Mezi dobrovolníky patřili také naši bývalí stážisté.

I v době nouzového stavu pomáhal PREVENT 99 stovkám klientů. Děkujeme všem, kteří přemýšleli, jak organizaci podpořit a kteří nám pomohli vyřešit nedostatek ochranných pomůcek.

Nezisková organizace PREVENT 99 je největším poskytovatelem adiktologických služeb v Jihočeském kraji, pomáhá také s předcházením a řešením úskalí spojených s dospíváním, rodinám v tíživé životní situaci a pěstounským rodinám.

 

Datum konání:
30.06.2020 - 22.06.2020
Vloženo: 23.06.2020
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Filmové léto / Hanebný pancharti

Datum konání: 05.07.2020

Kultovní režisér a náš oblíbenec Quentin Tarantino s filmem Hanební pancharti na dvorku budovy v areálu bývalého Fezka, Na Ostrově 1415...

Událost

Filmové léto / Hanebný pancharti

JIHOČESKÉ KLAVÍRNÍ KURZY

Datum konání: 01.07.2020 - 12.07.2020

Jihočeské klavírní kurzy se od roku 2014 konají v jihočeské Blatné, kam přesídlily z Písku. Výuka, koncerty a doprovodný program kurzů je realizován...

KoncertUdálostKulturaCentrum kultury a vzdělávání Blatná

JIHOČESKÉ KLAVÍRNÍ KURZY

SVĚTEM HUDEBNÍCH STYLŮ – VEČER KONCERTNÍ IMPROVIZACE VERONIKY PTÁČKOVÉ

Datum konání: 05.07.2020

Klavíristka a lektorka Jihočeských klavírních kurzů ve svém programu přednese skladby Carlose Gardela, Leonarda Cohena, Bruna Marse, Adele, Jaromíra Nohavici, Karla...

KoncertKulturaCentrum kultury a vzdělávání Blatná

SVĚTEM HUDEBNÍCH STYLŮ – VEČER KONCERTNÍ IMPROVIZACE VERONIKY PTÁČKOVÉwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region