Dorostenci přivezli výhru z Domažlic

HC Domažlice – HC Strakonice      3:6   (0:2, 3:0, 0:4)

Sestava: Kratochvíl Matyáš, Vlček Václav – Hřebíček Jan, Kolařík Vojtěch, Kajtman Vojtěch, Mikeš Adam, Švec Jakub, Bida Vladyslav, Babor Daniel, Kotrba Filip, Matašovský Patrik, Řehoř Adam, Pála Tomáš, Hradský Petr

Třetiny: 0:2, 3:0, 0:4

Branky a nahrávky: 9,40 Švec, 9,42 Mikeš (Švec), 42,46 Švec (Kolařík), 45,19 Bida (Švec), 51,59 Švec (Bida), 59,36 Bida (Řehoř, Švec)

Sobotní utkání Krajské ligy dorostu proti HC Domažlice, které strakoničtí dorostenci sehráli na domažlickém ledě, sice dopadlo pro strakonické mladíky vítězně, ale cesta ke konečné výhře vůbec nebyla jednoduchá. Příčinu vidím v podcenění soupeře a polevení v aktivitě i důrazu poté, co jsme se v 10. minutě dvěma slepenými góly ujali vedení.

Toho domácí tým dokonale využil, sám přidal na důrazu a během druhé třetiny skóre utkání otočil ve svůj prospěch. Že to bylo pouze o jeden gól, mohou hráči poděkovat brankářům Václavu Vlčkovi a Matyáši Kratochvílovi, kteří je svými výkony, potom co začali hrát profesorsky, významně podrželi.

Zlepšení přišlo až od úvodu třetí třetiny. Obraz hry se změnil zejména zásluhou Jakuba Švece, který se nehodlal se stavem utkání smířit, hrál celý zápas s velkou chutí, svým výkonem v závěrečné části vyburcoval celý tým k velké bojovnosti a podílel se na všech šesti gólech.

Osmíci porazili Plzeň

HC Plzeň  – HC Strakonice      4:6  (0:1, 1:3, 3:2)

Branky: 3x M.Janda,2x T.Hanák,T.Hollar.

Asistence: 3x T.Hollar,Š.Kouba,J.Budík.

Sestava:  P.Kopolovič,V.Svach“A“,M.Havlíček,J.Koryťák,J.Budík,D.Kašpar,J.Slanina,M.Janda“C“,T.Hanák“A“,T.Hollar,Š.Kouba,R.Dub.

Utkání pro nás v Plzni začalo velmi dobře. V 5.min doráží do branky soupeře kotouč T.Hanák (0:1). Během celé první třetiny si vytváříme tlak v útočném pásmu soupeře. Díky vytvořenému tlaku bruslíme lépe než soupeř.

Ve 26.min přidáváme druhou branku . Branku střílí T.Hanák po dvou asistencích od T.Hollara a Š.Kouby (0:2). Ve 37.min Plzeň snižuje (1:2). Ale hned ve 38.min jsme odpověděli velmi vydařenou kombinací v útočném pásmu . J.Budík nabíjí M.Jandovi před branku a ten z první zvyšuje na (1:3).Ve 40.min přidává další branku T.Hollar (1:4).

Ve 47.min soupeř snižuje a je v zápase (2:4). V této části nás soupeř zatlačil a vytvářel si šance , kterým statečně vzdorujeme. Ale v 54.min dostáváme branku a stav je (3:4).V 56.min místo očekávaného tlaku soupeře velí do útoku M.Janda , který náš tým uklidňuje brankou po asistenci T.Hollara (3:5). To samé předvela tato dvojice v 58.min (3:6). V 59.min soupeř ještě mění skore zápasu na konečných (4:6).

Dnes jsme předvedli týmový výkon . Každého chlapce z týmu je zapotřebí pochválit za vzorný a 100% přístup  k zápasu  . Tímto vítězstvím jsme si potvrdili první příčku v LSŽ A.

Sedmáci porazili domácí Rokycany

TJ DDM ROKYCANY – HC STRAKONICE (LSŽ – 7. TŘÍDA) 6:8 (3:5, 2:1, 1:2)

Branky: Kříž 3x, Pitel 2x, Lukeš

Asistence: Pitel 2x, Lukeš, Kříž

Vyloučení: 5:1, využití 0:3

Sestava: bezpalec – Haul, Tuháček, Rendl, Balvín, Vaněček, Mauric – Lukeš, Pitel, Kříž, Valdman, Fabšicová, Kovář, Široký, Matašovský, Novák

Byl to velký boj od začátku až do konce. Soupeř měl v týmu vícero hráčů s věkovou, výškovou i hmotnostní převahou, ale my jsme nepodlehli strachu a hráli kombinační hru, která nás zdobí. Dobré bylo, že přesní rozhodčí většinou trestali nečistoua hrubou hru našeho soupeře a my jsme využívali přesilové hry. Naši hráči podali dobrý týmový výkon, ubránili se silnému tlaku soupeře ve druhé třetině a po celý zápas nepustili vedení z rukou.

Šesťáci remizovali v Plzni

HC Plzeň 1929 – HC Strakonice 5:5 (1:4,3:0,1:1)

Branky: Kučera 2 , Kabele, Braun, Šimák
Asistence: Šimák, Braun, Kučera, Hála

Sestava: Ešler, Hála, Braun, Kučera, Častoral, Eybl,  Slavík, Šimák, Kovárna, Sládek, Kabele, Šulc

Komentář:

Zápas jsme začali výborně a v první třetině jsme vedli 4:0, soupeř 14 sekund před koncem první třetiny dal pro něj důležitý gól na 4:1 a v druhé třetině, když našim hráčům docházeli síly (nastoupili jsem pouze s 10 hráči v poli)  dokázal vyrovnat.  V poslední části jsme dvakrát hráli po sporných vyloučeních ve třech a soupeř otočil na 4:5. V závěru jsme dokázali vyrovnat a zápas skončil spravedlivou remízou.

PÁŤÁCI PŘIVEZLI CENNÉ BODY Z ROKYCAN

DDM Rokycany – HC Strakonice 4:5

Branky: Císař Mat.-3, Drančák-2

Asistence: Vondrášek-2, Prušák, Ešler

Sestava: Vágner, Císař Mat., Prušák, Vondrášek, Ryba, Mikeš, Ešler, Drančák, Lukeš, Kubíček, Šíma, Zoch, Solařová, Petele, Křivanec

Netradičně v neděli se naši páťáci vypravili do Rokycan, kde na ně čekal soupeř, který do té doby na svém ledě prohrál pouze jedno utkání. Navíc na soupisce se to hemžilo ročníkem 2004 /kompletní dvě pětky/ a tak se kluci připravovali na těžký zápas, který také přišel. Kluci však opět ukázali srdíčko, bojovnost a vůli po vítězství a po 60 minutách odcházeli z utkání jako vítězové. Pochvalu si kluci také zasloužili i za čistou hru bez faulů. Zlepšit bychom potřebovali koncovku, protože 5 gólů z 53 střel na branku je málo (soupeř vystřelil 17krát).

Branky: Matyska 4, Živnůstka 3, Harant 2, Kodýdek, Poklop

Sestava: Císař, Svoboda, Solař, Vondrák, Solařová, Kouba, Mrkvička, Němec, Živnůstka, Matyska, Poklop, Hanzlík, Harant, Smrž, Kodýdek, Šebesta.

Utkání odehrané na státní svátek 17. 11. 2015:

JUNIORKA PORAZILA VESELÍ NAD LUŽNICÍ

HC Strakonice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 8 : 2 ( 3 : 0 ) ( 1 : 0 ) ( 4 : 2 )

Branky: Dlouhý 4x, Vlček 2x, Křenek, Hozman

Asist.: Kursch 2x, Kordík, Dlouhý, Franta, Poláček, Marek, Vlček, Potužník

Sestava: Vastl – Janoch, Hozman, Franta, Menšík, Vlček, Petele, Poláček, Marek, Potužník, Škoda, Kordík, Zádamský,Dlouhý, Křenek, Kursch

Nejlepší hráč: Dlouhý

Ve svátečním odpoledni přivítali junioři v 11. kole hráče Veselí nad Lužnicí. Domácí v kompletní sestavě, se začali od úvodních minut tlačit na branku soupeře, což se promítlo i do skóre po první části. Ve druhém dějství tempo opadlo, vázla kombinace a opět se vrátila střelecká nemohoucnost. V závěrečné třetině se hrál otevřený hokej, ke slovu se dostali i hosté. I přes osm vstřelených branek, zůstalo mnoho šancí nevyužito. Příští týden zajíždíme do Českých Budějovic.

OSMÁCI ROZHODLI O VÍTĚZSTVÍ V POSLEDNÍ TŘETINĚ

HC Strakonice – HC Meteor Třemošná      12:6  (5:3, 2:2, 5:1).

Branky: 4x T.Hanák,3x T.Hollar,2x M.Janda,V.Svach,F.Andrle,J.Slanina .

asistence:  3x V. Svach, 3x M. Janda, 2x T. Hollar, 2x R. Dub, 2x T. Hanák, J. Budík, Š. Kouba, A. Fabšicová.          .

Sestava:  P. Kopolovič, V. Svach“A“, M. Havlíček, J. Koryťák, J. Budík, D. Kašpar, J. Slanina, M. Janda“C“, T. Hanák“A“, T. Hollar, Š. Kouba, R. Dub, F. Andrle, A. Fabšicová.

Již v 1.min se ujímáme vedení (1:0). Autorem branky je T.Hanák , kterému asistovali T.Hollar a J.Budík.V 7.min střílí další naší branku J.Slanina po asistencích V.Svacha a Š.Kouby (2:0). V 11.minutě přidává další náš příspěvek T.Hollar , kterému přihrávali M.Janda a V.Svach (3:0).Ve 14.min dává branku F.Andrle po přihrávkách R.Duba a A.Fabšicové (4:0).Ale v 16.min se dostal Meteor do zápasu dvěma slepenými brankami (4:2).Ale v 19.min odpovídá T.Hanák brankou na (5:2).V poslední minutě soupeř snižuje (5:3).

Ve 25.min soupeř střílí další branku (5:4).Ve 32.min opět zvyšujeme náskok brankou M.Jandy po přihrávce T.Hanáka (6:4).Ale Meteor se nevzdává a ve 34.min opět snižuje (6:5).V poslední minutě druhé části hry opět zvyšujeme náskok po brance T.Hollara a přihrávce M.Jandy (7:5).

V 50.min je  Meteor opět zpět v zápase kontaktní brankou (7:6). V 51.min odskakujeme brankou M.Jandy po asistenci V.Svacha (8:6). V 58.min opět dáváme branku T.Hanákem a přihrávkou M.Jandy (9:6).Běží stále 58.min a T.Hanák přidává další naší branku po asistencích R.Duba a T.Hollara (10:6). Soupeř rezignoval a další naší branku střílí v 60.min T.Hollar po přihrávce T.Hanáka (11:6). V 60.min střílí poslední naší branku V.Svach (12:6).

Dnes to byl divoký zápas s mnoha brankami , ale i takové zápasy přijdou a musíme se z nich poučit . Mužstvo dnes ukázalo velikou týmovou sílu , kdy v rozmezí 10.minut nastřílelo 5 branek a zápas rozhodlo . Velmi důležité vítězství!

ŠESŤÁCI PORAZILI TŘEMOŠNOU

HC Strakonice – HC Meteor Třemošná 6:3 (1:0,3:1,2:2)

Branky: Šimák 3, Pitel, Sládek, Braun
Asistence: Kříž 3, Pitel 2, Šimák, Kabele. Kučera, Hála, Eybl

Sestava: Ešler, Hála, Braun, Kučera, Častoral, Eybl,  Slavík, Šimák, Kovárna, Kabele, Šulc, Kříž, Pitel, Sládek.

Domácí utkání jsme sehráli na ZS ve Vimperku, kde naším soupeřem byl tým z Třemošné. Po celý zápas jsme byli lepší a zaslouženě jsme zvítězili. Soupeř přijel oslaben o některé své opory a toho jsme dokázali využít. Jedná se o naše první body s tímto soupeřem, se kterým jsme vždy hráli vyrovnané zápasy. Vítězstvím jsme si upevnili třetí místo v tabulce.

J. Richter
Vloženo: 19.11.2015
facebook Google Plus e-mail Tisk

Další aktuální články z kategorie Sport

Pochod pro mozek

Datum konání: 15.03.2024

Procházka (cca 5 km) se zapojením aktivit na trénování paměti. Sraz u společenského sálu Šmidingerovy knihovny ve 14:00 hod.

Ostatní sportyUdálostWorkshopZajímavostŠmidingerova knihovna

Slavnostní otevření skateparku Na Křemelce / Strakonice

Datum konání: 13.05.2023

Zveme vás na slavnostní otevření nového skateparku Na Křemelce, které proběhne v sobotu 13. května. Areál se otevře ve 12:00 a...

KulturaZajímavostOstatní sportyPříběhMěKS Strakonice

XC Muničák 2023

Datum konání: 08.05.2023

Závod horských kol, občerstvení

UdálostOstatní sporty

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.