Po rozpačitém výkonu odjeli muži bez bodů

Házená

I. liga muži, Bohumilice

Tatran Bohunice - HBC Strakonice 1921 30:28 (14:12)

Strakoničtí házenkáři dvě kola před koncem první ligy zajížděli k poslednímu utkání na hřiště soupeře do brněnských Bohunic. Již zachráněný nováček hostil druhý tým tabulky. Strakonice měly již jen teoretickou šanci na celkové vítězství tohoto ročníku a tak možnost v zápase od začátku dostali také náhradníci. To nic ale neměnilo na tom, že jsme do Brna jeli vyhrát a potvrdit druhou příčku.

Bohužel pro nás jsme odehráli velice podobné utkání jako ve Dvoře Králové. Hned u úvodu domácí vlastní chybou ztratili míč, Mošovský následně z dálky nedal. Pak přišly dva úspěšné zákroky Kuby Jareše v brance, bohužel ani zisk těchto míčů jsme nepotrestali díky neúspěšné střelbě. A tak do vedení 1:0 šli domácí po proměněné sedmičce v páté minutě. A protože naše bezradnost v útoku trvala, o dvě minuty později to bylo 3:1, kdy jediný gól hostí dal kapitán Martin Mošovský (vlastně do té doby jediný střelec vůbec).

Pak nakupili také domácí zbytečné chyby a díky trefě Filipa Moravce a Mošovského se nám podařilo srovnat v deváté minutě na 3:3. Dalších deset minut to byla taková přetahovaná, kdy každý ze soupeřů skóroval téměř z každého útoku a tak vyrovnaný stav vydržel až do 19. minuty - 7:7. Domácí však byli na zápas o moc více soustředěni a jejich pohyblivost nám dělala veliké starosti. Brnu se tak podařilo odskočit po timu domácího lodivoda na 9:7 v minutě dvacáté. Na to odpověděla oddechovým časem také hostující lavička. Bohužel plnit pokyny trenéra Vávry, útočit kolektivně a nestřílet z nepřipravených pozic,  se plnit nedařilo a tak poločas skončil dvoubrankovým mankem pro HBC (14:12).

O tom, jaká to byla bída v útoku svědčí i to, že z našich spojek se do poločasu prosadil jen Martin Mošovský! Ostatní by museli daleko přidat v koncovce, jestli jsme chtěli pomýšlet na jakýkoli bodový zisk. Bohužel druhá polovina utkání začala stejně jak ta první. Neúspěšně střílel Mošovský z dálky, pak neuspěl Krejčí z trháku a Jirka Vávra z prostoru brankoviště! Místo vyrovnání se prosadil soupeř a utekl ve 35. minutě o čtyři branky - 16:12. O tři minuty později si již druhý oddechový čas vybral hostující Míra Vávra, který byl rozčarován absolutně nefungující obranou, za níž se moc nedařilo ani Kubovi Jarešovi v brance.

Proto štěstí šel zkusit Jirka Vosoba, který se uvedl hned třemi po sobě jdoucími úspěšnými zákroky. Ani toto však nenakoplo naše borce, dále se střelecky trápili. A tak když se podařilo stáhnout náskok soupeře na rozdíl dvou branek v 52. minutě - 24:22, místo dotažení náskoku jsme nakupily zbytečné chyby a soupeř trestal. O tom, jak marný to byl boj svědčí i to, že jiná spojka než Mošovský se prosadil až David Zbíral v minutě padesáté! I přes závěrečnou snahu s výsledkem něco udělat vysunutou osobkou se zápas takto dohrál až do konce a do Strakonic se ani tentokrát body nevezly.

Jak hodnotit zápas? Sám nevím. Výkon to byl hodně rozpačitý. Jestli hráči již mají v hlavách konec sezóny nebo docházejí pomalu síly těžko říct. V zápase se střelecky prosadil pouze Michal Krejčí proměňováním (i když ne stoprocentním) rychlých brejků a Martin Mošovský, který ale také s úspěšností střelby spokojen nebude. Za svůj výkon v obraně pochvalu zaslouží mladík Pavel Halgaš, který by se měl definitivně zapracovat do družstva pro příští sezónu. Pár dobrých zákroků předvedl během svého krátkého pobytu na hřišti také Jirka Vosoba v bráně.

Příští týden nás čeká poslední zápas této sezóny, kdy na domácí palubovce přivítáme stále o záchranu bojující Loko Louny, takže soupeř má o motivaci postaráno. Doufejme, že i naši chlapci v sobě najdou po náročné a určitě úspěšné sezóně (druhé místo nám nemůže nikdo sebrat) zbytky sil a rozloučí se s vynikajícím domácím publikem výhrou. Těšíme se na vaši návštěvu nejen při zápase, ale i po něm, protože pro vás pro všechny bude připraven bohatý pozápasový program s hudbou, grilovaným masem a rybami, strakonickým pivem a se spoustou jiných dobrot !!! Fanděte nám - vaše HBC!

Sestava a střelci: Mošovský Martin 8/2, Krejčí Michal 6, Zbíral David 3, Tockstein Michal 3, Pek Tomáš 2, Zbíral Michal 2, Moravec Filip 2, Vávra Jiří 2, Marienka Roman, Dušek Jaroslav, Halgaš Pavel, Bažata Miroslav, Jareš Jakub, Vosoba Jiří

Datum konání: 15.03.2024

Procházka (cca 5 km) se zapojením aktivit na trénování paměti. Sraz u společenského sálu Šmidingerovy knihovny ve 14:00 hod.

Ostatní sportyUdálostWorkshopZajímavostŠmidingerova knihovna

Slavnostní otevření skateparku Na Křemelce / Strakonice

Datum konání: 13.05.2023

Zveme vás na slavnostní otevření nového skateparku Na Křemelce, které proběhne v sobotu 13. května. Areál se otevře ve 12:00 a...

KulturaZajímavostOstatní sportyPříběhMěKS Strakonice

XC Muničák 2023

Datum konání: 08.05.2023

Závod horských kol, občerstvení

UdálostOstatní sporty

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.