Písek slaví 777

UdálostKulturaOstatníKoncert

Písek slaví 777

Písek slaví 777

V r. 2020 uplyne 777 let od první písemné zmínky o městě Písku. Ta je doložena v listině krále Václava I. z r. 1243 vydané „apud Pezch“ tedy „v/u Písku“. Písek byl založen k ochraně rýžovišť a obchodní stezky překračující řeku Otavu a také k posílení královské moci na jihu Čech. Sídlo se zdárně rozvíjelo a vedle střediska obchodu a řemesel se stalo také významným centrem kultury a vzdělávání později označovaným jako „Jihočeské Atény“. Díky svému okolí pak získalo přívlastek „město v moři lesů“. V počátku 20. století bylo známo jako „město studentů a důchodců“, v jeho druhé polovině se zase proslavilo jako „město textilu“ a v 21. století se profiluje jako jedno z nejlepších měst pro život v České republice.

Pojďte slavit s námi! Taneční a hudební program bude probíhat v Palackého sadech, kde vystoupí Prague Rhytm Kings, Josef Zoch, Louisiana, Písecký komorní orchestr, České srdce, Petr Kolář s kapelou a 40 let na scéně oslaví Primátor Dittrich. Bohatý program je připravený i na zahradě KD, kde zahraje bluesové trio Nick Steed, písecké kapely Jakofakt?, Boys Are Back a mnoho dalších. Nebude chybět ani doprovodný program pro děti ve spolupráci s DDM Písek a o dětskou zábavu se postará Milan Mudroch. Vstupné je zdarma.

 

Obdobně jako tomu bývá v lidských životech, i Písek zažil těžká období své existence. Přestál je a vyzrál v město, které si zakládá na místních zvyklostech, ale které se také rádo posune vpřed a přinese pokrok do života svých obyvatel i inspiraci pro další. Písečtí jsou na své město a jeho výročí ve znamení tří šťastných sedmiček právem hrdí. Doufají, že přestojí i stávající epidemickou situaci a budou moci spolu s příznivci Písku oslavit jeho 777. narozeniny.

Místo konání:
kulturní dům Písek - zahrada
Datum konání:
19.09.2020
Čas konání:
10:00
Vstup:
zdarma
Vloženo: 09.09.2020
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Jarda Svoboda - Trabandita

Datum konání: 03.10.2020

Někdejší kapelník skupiny Traband, všestranný hudebník i výtvarník Jarda Svoboda u nás vystoupí se svou sólovou tvorbou v intimním aranžmá, kdy...

Koncert

Jarda Svoboda - Trabandita

PO STOPÁCH STARÝCH TURISTŮ III.

Datum konání: 10.10.2020

VLASTIVĚDNÝ VÝLET Třetí doprovodný výlet k výstavě Pěší turistika před sto lety, konaný ve šlépějích jedné z vycházek Klubu československých turistů ve Volyni, která...

UdálostMěstské muzeum ve Volyni

PO STOPÁCH STARÝCH TURISTŮ III.

FRANTIŠEK ŠTORM – DIVNÁ INDIE

Datum konání: 27.10.2020

Komentovaná prohlídka končící výstavy kolorovaných perokreseb ze současného indického venkova za účasti autora, typografa, grafika a hudebníka Františka Štorma (*1966).

VýstavaPřednáška, besedaMěstské muzeum ve Volyni

FRANTIŠEK ŠTORM – DIVNÁ INDIEwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region