Otestujte se zdarma a anonymně na infekční nemoci v Prachaticích

UdálostPREVENT 99 z.ú.

Otestujte se zdarma a anonymně na infekční nemoci v Prachaticích

Nezisková organizace PREVENT 99 poskytne zájemcům z řad široké veřejnosti bezplatné a anonymní testování na žloutenku typu B a C, HIV i syfilis. Lidé mohou přijít bez objednání. Odběrová sanitka bude přistavena v pondělí 18.9. v Prachaticích na Malém náměstí od 14 do 17 hodin.

Samotný test bude v odběrové sanitce provádět zdravotník z kapilární krve odebrané z prstu. Po vyšetření se každý otestovaný dozví svůj výsledek hned na místě během několika minut.

Testy dokážou odhalit nejen nemoci jako je žloutenka typu B, HIV, syfilis, ale i žloutenku typu C. „K odhalení žloutenky typu C nemusí dlouhou dobu dojít, protože onemocnění leckdy probíhá bezpříznakově. Zájemci díky testu zjistí, jestli infekcí trpí a budou mít jistotu,“ vysvětluje Hana Bauerová, vedoucí Kontaktního centra PREVENT v Prachaticích.

V České republice trpí žloutenkou typu C odhadem až 80 tisíc lidí. Za přenosem může stát nechráněný pohlavní styk, ale také nesterilní tetování nebo piercing. O infekci se lidé často dozví náhodou. Přitom pokud se včas neléčí, může se nemoc stát chronickou. Testování je příležitost, jak infekci odhalit a získat potřebné informace pro prevenci, popř. léčbu. „Lidé, kterým by test odhalil žloutenku typu C, se nemusejí bát. Léčba se v posledních letech výrazně změnila, podávají se tzv. přímo působící antivirotika v tabletách. Léčba trvá obvykle dva až čtyři měsíce podle stupně onemocnění. A šance na vyléčení je téměř stoprocentní,“ vysvětluje Hana Bauerová a zve všechny, kteří o testování přemýšlejí, aby přišli.

Mobilní testování pro veřejnost zajišťuje PREVENT 99 ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc. Bezplatné testování podpořila společnost AbbVie.

Myslete na prevenci. Otestujte se zdarma na infekční nemoci – PREVENT 99 (prevent99.cz)

Místo konání:
Malé náměstí, Prachatice
Datum konání:
18.09.2023
Čas konání:
14:00 - 17:00
Vstup:
zdarma
Vloženo: 13.09.2023
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Festival U Skály - Mirovice

Datum konání: 27.07.2024

4. ročník multižánrového hudebního fetivalu na břehu řeky Skalice   FLAT FLY / ska-reggae / Poděbrady JAMCHESTRA / rock-jazz-drum'n'bass / Brandýs nad Labem KUJÓNI /...

KoncertU Skály - Mirovice


Jazz Day:swingový piknik

Datum konání: 08.05.2024

Připojte se k nám 8. května na nábřeží Na Příkopech a oslavte Jazz Day – den plný jazzu a swingové hudby,...

Koncert


Tattoo Jam Warm up

Datum konání: 12.04.2024

Pop up výstava / koncert / DJ Přijďte se lehce naladit na velkou TATTOO JAM sobotu! Těšit se můžete na pop up výstavu...

UdálostVýstavaKoncert

Tattoo Jam Warm upwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region