Otestujte se ve Strakonicích zdarma a anonymně na žloutenku, HIV a syfilis

UdálostPREVENT 99 z.ú.

Otestujte se ve Strakonicích zdarma a anonymně na žloutenku, HIV a syfilis

Nezisková organizace PREVENT 99 poskytne zájemcům z řad široké veřejnosti bezplatné a anonymní testování na žloutenku typu B a C, HIV i syfilis. Lidé mohou přijít bez objednání. Odběrová sanitka bude přistavena ve středu 4.10. ve Strakonicích u vlakového a autobusového nádraží od 14 do 17 hodin.

Samotný test bude v odběrové sanitce provádět zdravotník z kapilární krve odebrané z prstu. Po vyšetření se každý otestovaný dozví svůj výsledek hned na místě během několika minut.

,,Stala se vám v minulosti nějaká situace, která by mohla být považována za rizikovou z pohledu přenosu infekční nemoci? Nechráněný sex, střídání partnerů, užívání drog, neodborný piercing či tetování? Nebo máte nového partnera a chcete mít jistotu? A máte patnáct minut? Tak přijďte na testy do sanitky,“ zve na bezplatné testování vedoucí Kontaktního centra PREVENT ve Strakonicích Bc. Pavla Vacíková.

Testy dokážou odhalit nejen nemoci jako je žloutenka typu B, HIV, syfilis, ale i žloutenku typu C. Touto nemocí trpí v Česku odhadem až 80 tisíc lidí. Za přenosem může stát nechráněný pohlavní styk, ale také nesterilní tetování nebo piercing. Onemocnění může dlouhou dobu probíhat zcela bez příznaků. Testování je příležitost, jak infekci odhalit a získat potřebné informace pro prevenci, popř. léčbu. „Občas se setkáváme s tím, že se lidé léčby žloutenky typu C bojí, a tak se nejdou ani testovat. Ke strachu ale není důvod, dnešní možnosti léčby jsou jiné. Podávají se tzv. přímo působící antivirotika v tabletách. Léčba trvá obvykle dva až čtyři měsíce podle stupně onemocnění,“ vysvětluje Bc. Pavla Vacíková a dodává, že šance na vyléčení je téměř stoprocentní.

Mobilní testování pro veřejnost zajišťuje PREVENT 99 ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc. Bezplatné testování podpořila společnost AbbVie.

PREVENT 99 - Sociální práce, podpora rodin a vzdělávání.

Místo konání:
Parkoviště u vlakového a autobusového nádraží ve Strakonicích
Datum konání:
04.10.2023
Čas konání:
14:00 - 17:00
Vstup:
zdarma
Vloženo: 22.09.2023
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Čertovská diskotéka

Datum konání: 02.12.2023

Čertovsky dobrá diskotéka, hraje DJ Pady – Petr Šlosek.

UdálostPro pobaveníVolyňská kultura

Čertovská diskotéka

Vánoční troubení

Datum konání: 21.12.2023

Tradiční setkání u vánočního stromu s doprovodným programem. Těšit se můžete na živý betlém od ZŠ Volyňka, koledy v podání učitelů ZŠ Volyně...

KoncertPro dětiUdálostKulturaVolyňská kultura


Vánoční diskotéka

Datum konání: 25.12.2023

Přijďte vytančit přebytečné sváteční kalorie! Hraje DJ Aiven.

UdálostKulturaPro pobaveníVolyňská kultura
www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region