Tanečník a choreograf Jiří Bubeníček vytvořil pro Pražský komorní balet celovečerní baletní inscenaci, která zkoumá složitý vztah mezi nevinnou a laskavou Gelsominou a hrubým kočovným cirkusákem Zampanem. Představení sleduje jejich bouřlivý vztah během putování po Itálii, odhaluje dojemnou cestu Gelsominy a proměnu Zampanových citů pod jejím vlivem. Dokonalá choreografie propojuje klasický a moderní taneční jazyk, přičemž každý pohyb vypráví příběh beze slov a proměňuje je v nezapomenutelný vizuální a emocionální zážitek.
Libreto, koncept a dramaturgie: Jiří Bubeníček, Nadina Cojocaru
Tančí: sólisté Pražského komorního baletu a členové Baletu Praha JuniorHrají: Marie Hasoňová – housle, Karolína Blehová – trubka a Martin Lesa – akordeon/kytara
Datum konání: 15.05.2026 - 17.05.2026
38. ročník tradičního folk, country, trampského festivalu
Datum konání: 28.03.2026
Obec Ražice vás zve na VELIKONOČNÍ ODPOLEDNE, které se koná v sobotu 28. března v sále Špejcharu. Těšit se můžete na...
Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.