Klubová setkání nejen pro pěstouny

Přednáška, besedaUdálostOstatníPřednáška, besedaPREVENT 99 z.ú.

Klubová setkání nejen pro pěstouny

Pěstouni, osvojitelé i zájemci o náhradní rodinnou péči mají díky PREVENTU svá klubová setkávání

 

Získat informace a setkat se s ostatními náhradními rodiči nebo se zájemci o pěstounství, to je hlavní smysl klubových setkávání, která začal organizovat ve Strakonicích a v Českých Budějovicích PREVENT 99 z.ú.

 

Setkání se mohou účastnit lidé, kteří už mají dítě ve své péči, ale také všichni, kteří se o náhradní rodinnou péči teprve zajímají.

 

„Kluby jsou jedinečnou příležitostí k neformálním setkáním a výměně dosavadních zkušeností s procesem získání dítěte do péče, či s příchodem dítěte do rodiny a s jeho výchovou. Smyslem společných setkávání jsou diskuze na různá témata s ostatními zájemci o náhradní rodinnou péči. Budeme rádi, když naše kluby navštíví noví zájemci a zpestří naše setkání svými zkušenostmi nebo jen otázkami,“ říká klíčová pracovnice a lektorka Mgr. et Mgr., Bc. Erika Jarošová.

 

Žadatelé o pěstounskou péči, osvojení a osvojitelé mají díky nim možnost setkávat se s lidmi s podobnými zájmy, potřebami nebo prostě jen sdílet své každodenní starosti. Účastníci se mohou na klubových setkáních sejít se zkušenými odborníky na náhradní rodinnou péči, včetně psychologa a psychoterapeuta se zaměřením na diagnostiku a terapii poruch citové vazby u dětí v náhradní rodinné péči. 

 

Během setkání je možné zajistit pro zájemce i hlídání dětí.

 

Náhradní rodinná péče PREVENT nabízí podporu a pomoc pěstounům žadatelům o pěstounskou péči formou poradenství, asistence a doprovázení, vzdělávání i terapie. Působí v celém Jihočeském kraji. Klubová setkávání se budou konat v kancelářích ve Strakonicích (Bavorova 24) a v Českých Budějovicích (Senovážné nám.9 – Dům služeb).

 

Projekt Podpora náhradní rodinné péče v Jihočeském kraji je podpořen MPSV z dotačního programu Rodina.

 

Nejbližší setkání se uskuteční v úterý 18.9.2018 od 16:00 do 19:00 hodin v Českých Budějovicích na adrese: Senovážné nám.9 (Dům služeb). V případě zájemců ze Strakonicka je možné klub přesunout i do strakonické kanceláře.

Další informace a kontakty: http://nrp.prevent99.cz/

 

 

 

Místo konání:
Senovážné nám.9, České Budějovice
Datum konání:
18.09.2018
Čas konání:
16:00 - 19:00
Vloženo: 07.08.2018
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – DVA SCHEINOSTOVÉ

Datum konání: 05.04.2019

Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Dva důležití volyňští měšťané starších...

Přednáška, besedaMěstské muzeum ve Volyni

POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – DVA SCHEINOSTOVÉ

SAX & CRIME

Datum konání: 07.04.2019

Morsch ist die Liebe a rakouské crazy-jazzové duo hraje prý naposledy v Čechách i Volyni! Originální extravagantní jazzový šanson v kabaretním...

KoncertMěstské muzeum ve Volyni

SAX & CRIME

VELIKONOČNÍ VÝPAL ZAKUŘOVANÉ KERAMIKY

Datum konání: 16.04.2019 - 18.04.2019

Další z našich redukčních výpalů věrných kopií pozdně středověké zakuřované keramiky různých typů. Nakládání výrobků do pece v úterý od 14...

UdálostMěstské muzeum ve Volyni

VELIKONOČNÍ VÝPAL ZAKUŘOVANÉ KERAMIKYwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region