Klubová setkání nejen pro pěstouny

Přednáška, besedaUdálostOstatníPřednáška, besedaPREVENT 99 z.ú.

Klubová setkání nejen pro pěstouny

Pěstouni, osvojitelé i zájemci o náhradní rodinnou péči mají díky PREVENTU svá klubová setkávání

 

Získat informace a setkat se s ostatními náhradními rodiči nebo se zájemci o pěstounství, to je hlavní smysl klubových setkávání, která začal organizovat ve Strakonicích a v Českých Budějovicích PREVENT 99 z.ú.

 

Setkání se mohou účastnit lidé, kteří už mají dítě ve své péči, ale také všichni, kteří se o náhradní rodinnou péči teprve zajímají.

 

„Kluby jsou jedinečnou příležitostí k neformálním setkáním a výměně dosavadních zkušeností s procesem získání dítěte do péče, či s příchodem dítěte do rodiny a s jeho výchovou. Smyslem společných setkávání jsou diskuze na různá témata s ostatními zájemci o náhradní rodinnou péči. Budeme rádi, když naše kluby navštíví noví zájemci a zpestří naše setkání svými zkušenostmi nebo jen otázkami,“ říká klíčová pracovnice a lektorka Mgr. et Mgr., Bc. Erika Jarošová.

 

Žadatelé o pěstounskou péči, osvojení a osvojitelé mají díky nim možnost setkávat se s lidmi s podobnými zájmy, potřebami nebo prostě jen sdílet své každodenní starosti. Účastníci se mohou na klubových setkáních sejít se zkušenými odborníky na náhradní rodinnou péči, včetně psychologa a psychoterapeuta se zaměřením na diagnostiku a terapii poruch citové vazby u dětí v náhradní rodinné péči. 

 

Během setkání je možné zajistit pro zájemce i hlídání dětí.

 

Náhradní rodinná péče PREVENT nabízí podporu a pomoc pěstounům žadatelům o pěstounskou péči formou poradenství, asistence a doprovázení, vzdělávání i terapie. Působí v celém Jihočeském kraji. Klubová setkávání se budou konat v kancelářích ve Strakonicích (Bavorova 24) a v Českých Budějovicích (Senovážné nám.9 – Dům služeb).

 

Projekt Podpora náhradní rodinné péče v Jihočeském kraji je podpořen MPSV z dotačního programu Rodina.

 

Nejbližší setkání se uskuteční v úterý 18.9.2018 od 16:00 do 19:00 hodin v Českých Budějovicích na adrese: Senovážné nám.9 (Dům služeb). V případě zájemců ze Strakonicka je možné klub přesunout i do strakonické kanceláře.

Další informace a kontakty: http://nrp.prevent99.cz/

 

 

 

Místo konání:
Senovážné nám.9, České Budějovice
Datum konání:
18.09.2018
Čas konání:
16:00 - 19:00
Vloženo: 07.08.2018
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

PŘEDVÁNOČNÍ ZASTAVENÍ U VĚČNÉHO PŘÍBĚHU

Datum konání: 19.12.2018

Za hudebního doprovodu kytaristy Jiřího F. Zimmerhanzla a zpěvu Veroniky Jakšové, čtené slovo Monika Fouňová.

KoncertTuristické informační středisko Vimperk

PŘEDVÁNOČNÍ ZASTAVENÍ U VĚČNÉHO PŘÍBĚHU

ADVENTNÍ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU CANTO

Datum konání: 21.12.2018

Pěvecký sbor Canto při Všeobecném a sportovním gymnáziu ve Vimperku srdečně zve na adventní koncert. Jako host vystoupí Veronika Spiegelová.

KoncertTuristické informační středisko Vimperk

ADVENTNÍ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU CANTO

ADVENTNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ VIMPERK

Datum konání: 22.12.2018

veřejná generální zkouška Předprodej vstupenek na koncert od 30. 11. od 15:00 hodin a dále v PO-PÁ 8:00-15:30 v ZUŠ Vimperk.

KoncertTuristické informační středisko Vimperk

ADVENTNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ VIMPERKwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region