JAZZ DAY 7. a 8. 5. 2019 V BLATNÉ

KoncertUdálostKulturaKultura

JAZZ DAY 7. a 8. 5. 2019 V BLATNÉ

7. 5. ÚTERÝ | 18:00 – 20:30 |

JAZZ DAY, 1. DEN

Nádvoří zámku Blatná

18:00 – 19:00 | Lekce swingového tance s taneční školou SWING BUSTERS

19:00 – 20:30 | Koncert SWING TRIO AVALON
Při tomto koncertu bude možné dále procvičovat nabyté taneční dovednosti.

Vstupné dobrovolné

 

8. 5. STŘEDA | 13:00 |

PRŮVOD MĚSTEM A OSLAVA KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

Tř. J. P. Koubka – Kalinovo náměstí

 

8. 5. STŘEDA | 14:00 – 19:00 |

JAZZ DAY, 2. DEN

Nádvoří zámku Blatná

Program:
14:00 | Z.U.B.B.

Základní umělecký big band je soubor, vzniklý na podzim roku 2008 při ZUŠ Adolfa Voborského v Modřanech. Zabývá se různými žánry od swingové klasiky až po moderní jazz a funky. Mnohé skladby jsou ve vlastním aranžmá.
Pravidelně vystupuje na školních koncertech a na absolventských koncertech jako doprovodný band. Má za sebou mnoho úspěšných vystoupení na různých festivalech a soutěžích, např. Česká Kamenice, "ZUŠ Fest Taussigova" a Litvínov. Již dvakrát úspěšně koncertoval v Budapešti a Nitře. Každoročně je organizátorem koncertů nazvaných "Jazzové večery pro Modřany", kde též sám vystupuje. Každoročně se účastní koncertu nazvaného Moderní inspirace, který je zaměřený na moderní hudební tvorbu. ZUBB má za sebou nahrávání pro Českou televizi a Český rozhlas.

15:15 | HLASOPLET

HLASOPLET je mužské vokální seskupení, které lidi baví už od roku 2003. Na počátku se sešlo pět mladých mužů na půdě Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Jejich preciznost, pestrost a hudební vtip, spolu s obrovskou radostí z každého vystoupení, si brzy získaly srdce mnohých posluchačů.

Repertoár se postupně rozrůstal o spirituály, jazzové kousky, české a světové evergreeny v osobitých úpravách, ale i autorskou tvorbu. Spolu s účinkováním v pořadech Českého Rozhlasu a nejprestižnějších společenských událostech a koncertech přicházela i ocenění od publika (Divácká cena na Prague A-cappella Festival 2012). Hlasoplet má na svém kontě 2 CD. Jedním tahem (Avik, 2010) a autorské album vánočních písní Betlém, aneb České Vánoce A Cappella (Multisonic, 2014).

Nezaměnitelný zvuk Hlasopletu vychází z geniálních aranží Davida Vaňáče a hlubokého basu Jana Frause. V kombinaci se skvělými zpěváky a vtipem Zdeňka Lahody, který koncerty neformálně provádí, máte záruku, že se s Hlasopletem vždy budete bavit.

16:30 | MAGNUM JAZZ BIGBAND

Pražská kapela Magnum Jazz Bigband funguje na hudební scéně od r. 1999 a je složená z mladých hráčů s týmovým duchem a nadšením pro hru. V repertoáru kapely není pouze jazz a swing, ale také latina, funky, rock, dokonce i hip-hop. Big band vystupuje pravidelně v Praze i mimo ni, hrál mj. na Festivalu R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem, na Swingových hodech v Roudnici nad Labem či na swingovém festivalu v Polné u Jihlavy, uskutečnil několik koncertů v Lucerna Music Baru, pravidelně vystupuje ve známém pražském jazz clubu Reduta a v Malostranské besedě. Na podzim r. 2006 vydal CD In Time a v září r. 2012 se zúčastnil již podruhé veřejné nahrávky Českého rozhlasu v legendárním studiu A společně s Big bandem Českého rozhlasu. Kapela spolupracovala a spolupracuje se známými muzikanty a zpěváky, např. S Pavlem Calltou, Tomášem Savkou, Radkou Fišarovou, Janem Smigmatorem nebo Petrem Maláskem. V lednu t. r. Magnum Jazz Bigband oslavil 20. výročí založení kapely velkolepým koncertem v La Fabrice.

18:00 | EVA PILAROVÁ

Eva Pilarová – zpěvačka obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem – sopránem o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou.
V roce 1960 nastoupila do Semaforu, kde začala její hvězdná kariéra. Natočila stovky písní, několikrát zvítězila v anketě Zlatý slavík, má mnoho cen z domácích i zahraničních festivalů. Její velkou láskou je jazz a swing.
Patří právem k pěveckým legendám s neoddiskutovatelně jedním z nejlepších hlasů, jaký vůbec česká pop-music kdy měla.

Místo konání:
Zámek Blatná, nádvoří
Datum konání:
07.05.2019 - 08.05.2019
Čas konání:
18:00 – 20:30 a 14:00 – 19:00
Vstup:
dobrovolné
Děti do 6 let vstup zdarma.
Vloženo: 29.04.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Čteme pro radost

Datum konání: 06.04.2020 - 30.04.2020

Známé osobnosti Strakonicka pro vás namluvily pohádky, které budeme zveřejňovat po celý duben, vždy od pondělí do pátku od 19:45 do...

UdálostPro dětiMana

Čteme pro radost

PSTRUŽÍ LÍHEŇ VE VOLYNI

V roce 1926 byla rybářským spolkem ve Volyni zbudována na tehdy Čeřenském (dnes Maninském) potoce pstruží líheň, o čemž se krátce dovídáme ze...

Událost

PSTRUŽÍ LÍHEŇ VE VOLYNI

NEŽIVÝ ŽIVÝ REGION

Datum konání: 18.03.2020 - 30.04.2020

NABÍZÍME PROSTOR VŠEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ A MAJÍ CO SDĚLIT. KULTURA BUDE TAKÉ, ALE NEVÍME KDY...

Událost
www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region