HBC Strakonice 1921 - Dukla Praha B 27:22 (13:13)

HázenáHBC Strakonice 1921

Házenkáři HBC Strakonice 1921 přivítali na své palubovce v sobotu 1.3. béčko pražské Dukly. Tento tým jako jeden ze dvou dokázal na jaře sebrat Strakonicím oba dva body, bylo tedy co oplácet. Dukla se pohybuje v druhé polovině prvoligové tabulky, přesto však trenér Míra Vávra upozorňoval hráče, že je nečeká lehký zápas s běhavým soupeřem.

Úvod se nám povedl na jedničku. První gól vstřelil po nacvičené akci Roman Marienka. Protože však potom začal excelovat hostující brankář Filip, Dukla otočila na 1:2 v minutě páté. Mohlo být ale ještě hůř, kdyby mladíci v hostujícím dresu zbytečně neztráceli míče a nebyl v bráně spolehlivý Jakub Jareš. Naštěstí pak kapitán Martin Mošovský vyrovnal. Když střeleckou smůlu protrhl i rychlík Michal Krejčí a přidali se i ostatní, bylo to v 10. min. 6:2. Jako by pak hráči ztratili koncentraci, začali dělat zbytečné chyby a opět neproměňovat jasné brankové příležitosti. Za stavu 9:8 pro domácí byl Míra Vávra donucen k vybrání oddechového času. Nabádal hráče hlavně k chytřejšímu zakončování, protože střelci si vylamovali zuby na výborném hostujícím brankáři. Dále chtěl více pohybu bez míče. Bohužel ani tato porada neměla moc velký efekt. Ve 25. minutě tak šla Dukla dokonce do vedení 11:12. Náskok hostí se naštěstí nenavýšil a do kabin se šlo pro Duklu za velmi nadějného stavu 13:13.

Poločasová úspěšnost střelby 35% a ne příliš pohybu bez míče při postupném útoku bylo příčinou remízového stavu po 30ti minutách hry. Nikdo v hale ale nepochyboval o zisku plného počtu bodů, který by udržel Strakonické ve hře o samotné čelo první ligy.

Druhý poločas začal téměř totožně jako ten první. Každý z týmů vstřelil jednu branku hned v úvodu, pak přidali dvě slepené Strakoničtí (33. min. - 16:14). Na to přišly zbytečné ztráty na obou stranách. Hra byla velice rozháraná a pro diváky ne moc atraktivní. Důležité však bylo, že hráči v dresu Dukly byly asi víc nervózní než domácí favorit a tak ve 44. minutě měli Strakoničtí nadějný náskok 20:15. Kdo si však myslel, že je rozhodnuto, ten se dost mýlil. Dukla nic nezabalila a postupně stahovala náskok domácích (52. min. 22:20). A to v bráně předváděl parádní zákroky střídající Pavel Kaufman (Kuba Jareš se zranil po nárazu do tyče při jeho zákroku).

O dvě minuty později hráli domácí první přesilovku zápasu, kterou využil krásným přehozem z křídla Jirka Vávra (23:20). Hned nato šel na trestnou lavici kapitán Mošovský. Dukla snižuje na 23:21. Pak Tomáš Pek v oslabení vybojoval sedmičku, kterou David Zbíral po předchozích dvou neúspěších proměnil, 24:21 (26. min.). Pak byl vyloučen hráč Dukly za špatné střídání a to byl pravděpodobně rozhodující moment. Marienka z dálky zvýšil na rozdíl čtyř branek (25:21). Na trestnou lavici jde opět Mošovský, Dukla sehrála signál na křídlo, ale Pavel Kaufman vychytal i tuto šanci a domácí tak dokráčeli k důležitému vítězství 27:22, kdy poslední branku domácích vstřelil výborně hrající Tomáš Pek po nahazovačce nad brankoviště od Martina Mošovského.

Po remíze v Litovli jsme si připsali do tabulky důležité dva body, ačkoli zápas to nebyl nejpovedenější a nejpohlednější. Pochválit bych chtěl celé družstvo za bojovnost i ve chvílích, kdy se nedařilo skoro nic. Vyzdvihnout bych pak chtěl výborný výkon Tomáše Peka, který vstřelil 4 pěkné branky v důležitých chvílích zápasu. Na pivotu se opět parádně prezentoval Michal Tockstein. Výborně zachytali oba brankáři. Jakub Jareš měl úspěšnost 44% a Pavel Kaufman dokonce 50%.

Za týden strakoničtí házenkáři zajíždí na hřiště nepříjemného Chodova, který v současné době okupuje 4. místo prvoligové tabulky. Hraje se v neděli 9.3. od 15 hod. v Praze, Mírového Hnutí 2137. Držte nám palce! HBC!

Sestava a střelci: Krejčí Michal 5, Mošovský Martin 5, Zbíral David 4/2, Pek Tomáš 4, Marienka Roman 3, Tockstein Michal 3, Vávra Jiří 2, Zbíral Michal 1, Halgaš Pavel, Bažata Miroslav, Dušek Jaroslav, Moravec Filip, Jareš Jakub, Vosoba Jiří

Datum konání: 15.03.2024

Procházka (cca 5 km) se zapojením aktivit na trénování paměti. Sraz u společenského sálu Šmidingerovy knihovny ve 14:00 hod.

Ostatní sportyUdálostWorkshopZajímavostŠmidingerova knihovna

Slavnostní otevření skateparku Na Křemelce / Strakonice

Datum konání: 13.05.2023

Zveme vás na slavnostní otevření nového skateparku Na Křemelce, které proběhne v sobotu 13. května. Areál se otevře ve 12:00 a...

KulturaZajímavostOstatní sportyPříběhMěKS Strakonice

XC Muničák 2023

Datum konání: 08.05.2023

Závod horských kol, občerstvení

UdálostOstatní sporty

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.