FOLKOVÍ PÍSNIČKÁŘI zrají stejně jako víno

KoncertPro pobaveníPro dětiUdálostMěKS Strakonice

FOLKOVÍ PÍSNIČKÁŘI zrají stejně jako víno

 

Vstupenky zde 

FOLKoví písničkáři zrají stejně jako víno... o tom se můžete sami přesvědčit v Domě kultury Strakonice!

Festivalem Vás provede muzikant a dlouholetý moderátor Country Rádia Milan Schmidt.

Účinkují:

PEPA LÁBUS - skladatel, textař, kytarista a zpěvák, též moderátor a redaktor rádia Beat. Na folkové scéně od poloviny 80-tých let ať jako sólista, či v různých uskupeních, má na svém kontě 6 alb. V současnosti hraje nejčastěji s folkrockovou kapelou nebo se smyčcovým kvartetem, případně vystupuje sám s kytarou.

ŽOFIE KABELKOVÁ - odehrála v Česku i v zahraničí stovky koncertů. Ve svých textech se zabývá mezilidskými vztahy. Rezonují v nich témata rodiny, smíření, důvěry, vnitřní svobody a hluboké propojení s přírodou. Album "PEŘINY Z VODY" bylo v roce 2009 nominováno na cenu Anděl v oblasti folk.

JOSEF PELÁN - písničkář a pedagog, pro svoji tvorbu nachází inspiraci v nejrůznějších životních situacích a zážitcích, které s nadhledem, ale i docela vážně, zpracovává do fiktivních příběhů. Se svojí ženou Ivanou vydává v r.1992 kazetu "Bez názvu", v r. 2018 CD "Parádní mejdan" a v r. 2020 CD "Na zdraví".

MARTINA TRCHOVÁ - písničkářka, zpěvačka, kytaristka, autorka osobitých písní, ale také výtvarnice. Vystupuje buď s triem nebo sólově. Vydala již tři alba, z nichž to poslední "HOLOBIT" bylo oceněno v roce 2016 cenou Anděl. Žánrově se pohybuje mezi folkem, blues, indie-popem a jazzem.

JIŘÍ DĚDEČEK - legendární písničkář, autor cca 700 písní, spisovatel, básník, překladatel, scénárista, pedagog a bojovník za svobodu a lidská práva. Též president české sekce mezinárodního PEN klubu.

LAKOMÁ BARKA - dámská folková kapela z Českého Krumlova -  hraje vlastní folkovou a historizující hudbu, ale i písně lidové a koledy. Na hudební scéně se objevuje 26 roků, během této doby vydala 5 alb. Krystalický zvuk kapely bude tím nejlepším završením celého festivalu.

Dům kultury, začátek 16:00

Místo konání:
Dům kultury Strakonice
Datum konání:
11.02.2023
Čas konání:
16:00
Vloženo: 11.01.2023
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

18. TATTOO JAM STRAKONICE

Datum konání: 08.04.2023

TATTOO CLUB STRAKONICE a MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO STRAKONICE vás zvou na již tradiční 18. ročník TATTOO JAMu! Bližší informace se dozvíte u...

KulturaZajímavostPříběhWorkshopMěKS Strakonice

18. TATTOO JAM STRAKONICE

TAKOVÝ BYL FREDDIE MERCURY - interaktivní talkshow

Datum konání: 03.04.2023

Interaktivní talk show TAKOVÝ BYL FREDDIE MERCURY, aneb dvanáct let po boku světové rockové legendy! Exkluzivní zpověď bývalého osobního asistenta Petera Freestoneho o dvanáctileté spolupráci...

KoncertPřednáška, besedaUdálostKulturaMěKS Strakonice

TAKOVÝ BYL FREDDIE MERCURY - interaktivní talkshow

VRÁTILA SE JEDNOU V NOCI - premiéra / Tvůrčí skupina "pokročilých" při DS Čelakovský

Datum konání: 13.04.2023

Černá komedie podle argentinského dramatika Eduardo Rovnera. Starý mládenec Martin řekne u hrobu své matky, že se bude za pár dní ženit....

DivadloUdálostKulturaPříběhMěKS Strakonice

VRÁTILA SE JEDNOU V NOCI - premiéra / Tvůrčí skupinawww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region