Florbaliské prodloužily vítěznou šňůru a vedou tabulku

Florbal

FBC Strakonice P. A. - TJ Lubná 7:3 (3:2, 3:0, 1:1)

O uplynulém víkendu se v posledním domácím dvojzápase v tomto kalendářním roce představili florbalisté strakonického A týmu. V sobotu jim v cestě za třemi body stála TJ Lubná, v neděli dopoledne pak tým Peaksport Litomyšl.

Do sobotního podvečerního utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí, ovšem na první gól si museli počkat až do 11. minuty, kdy se prosadil Kopecký. Tým Lubné po inkasované brance přidal na důrazu a pomalu se začal dostávat do zápasu. Strakoničtí však na zvýšenou aktivitu hostí odpověděli dvěma slepenými góly v rozmezí 45 vteřin, trefili se Staněk a Křešnička, 17. minuta - stav utkání 3:0.

Nicméně do kabin se odcházelo za stavu 3:2, neboť hosté využili špatné koncentrace domácích v posledních minutách první třetiny a zásluhou Klusoně se dostali na dostřel.

Druhou třetinu začali hosté, jež převyšovali domácí snad jen v kilogramech, hodně důrazně, ale z dalších dvou zásahů se paradoxně radovali domácí. Nejdříve se střelou z poloviny hřiště prosadil podruhé v zápase Staněk, po němž rozvlnil síť také obránce Houska.

Skóre na 6:2 následně v přesilové hře upravil překvapivou střelou Šavrda. Prostřední dějství dohrávali domácí v oslabení, hostující hráči si však nevytvořili žádnou větší šanci a tak se již skóre do druhé sirény neměnilo.

Ve třetí části byla vidět snaha hostů s vývojem utkání ještě něco udělat, ale pečlivá obrana domácích jim toho moc nedovolila. V 45. minutě se Východočechům naskytla velká příležitost snížit, to když za blokování hole bylo nařízeno trestné střílení.

Dvougólový Klusoň ale samostatný nájezd neproměnil a nic hostům nepřinesla ani následná přesilová hra. Branky se hráči Lubné přeci jen dočkali o několik minut později, snížení zařídil Hápa - 6:3.

To však bylo, co se gólových akcí týče, ze strany Lubné vše. Naopak v závěru utkání střelou do prázdné branky završil skóre Šavrda. Strakonice tak vítězí v bojovném utkání 7:3.

Branky: 11. Kopecký (Harman), 16. Staněk (Harman), 17. Křešnička (Vašmucius), 27. Staněk (Kořán), 29. Houska (Marek Jiřík), 31. Šavrda (Staněk), 60. Šavrda - 19. Klusoň (Kučera), 20. Klusoň (Kučera), 49. Háp (Košňar)

Diváků: 94

Sestava Strakonice: Macek, Vašmucius, Kopecký, Houska, Staněk, Marek Jiřík, Tomáš Jiřík, Šavrda, Kořán, Mareš, Chvosta, Harman, Košta, Křešnička.

Sestava Lubná: Kopecký, Tmej, Vomáčka, Boštík Jiří, Šplíchal, Košňar, Štefl, Chadima, Klusoň Tom., Klusoň Martin, Dohnal, Háp, Kuchta, Kučera, Klusoň Miroslav, Boštík Marek, Klejch

FBC Strakonice P.A. - FBC Peaksport Litomyšl 8:1

(1:1, 2:0, 5:0)

V neděli dopoledne se ve strakonické obloukovce představil další východočeský tým, tentokrát k nám zavítali hráči z rodiště Bedřicha Smetany Litomyšle. Stejně jako v sobotu, i v neděli vstoupili do zápasu aktivněji domácí, převaha z úvodních minut ale branku nepřinesla.

Ta padla až v 15. minutě, kdy se ujala střela Housky do pravého horního růžku - 1:0. O 4 minuty později fauluje Šavrda a nabídnutou příležitost v podobě přesilové hry hosté zásluhou Jakubíka využívají. Do kabin se tedy odchází za nerozhodného stavu 1:1.

Úvod druhé části patřil hostům, ti zamkli Strakonické na jejich obranné polovině, ale z převahy nic nevytěžili, ba naopak. Na druhé straně z první větší šance po přestávce posílá domácí znovu do vedení střelecky agilní obránce Houska.

Domácí se poté i díky stažení sestavy na dvě pětky dostávají do tempa a zvyšují tlak na litomyšlskou branku. Odměnou jim je třetí gól, když do téměř prázdné klece zakončil Kořán. Další šance zůstaly neproměněny, a tak po 40 minutách hry platil stav 3:1.

Do třetí třetiny vlétli domácí jako uragán a to zejména starší z bratří Jiříků Tomáš. Ten nejdříve po samostatné akci a poté po nádherné přihrávce Staňka zvýšil postupně na 5:1. Hostům, hrajícím od začátku utkání pouze na 2 pětky, pomalu začaly docházet síly, a tak si Strakonice celkem v pohodě hlídali výsledek.

Litomyšli v této fázi utkání nepomohl ani oddechový čas. V 55. minutě domácí definitivně rozhodli o dělbě bodů. Nejdříve po „ťukesu" Šavrdy a bratrů Jiříků završil Tomáš hattrick a následně se při power play hostí trefil do opuštěné klece Chvosta. Konečnou podobu skóre dal v poslední minutě zápasu Tomáš Mareš.

Po vítězství 8:1 tak hráči FBC Strakonice berou z víkendových klání všech 6 bodů a po 11. kole se pevně usazují na čele tabulky.

Branky: 15. Houska (Staněk), 25. Houska (Mareš), 31. Kořán (Tom. Jiřík), 41. Tom. Jiřík, 43. Tom. Jiřík (Staněk), 55. Tom. Jiřík (Marek Jiřík), 55. Chvosta, 60. Mareš (Křešnička) - 20. Jakubík (Hubinka).

Díváků: 43

Sestava Strakonice: Macek, Kopecký, Houska, Staněk, Marek Jiřík, Tomáš Jiřík, Šavrda, Kořán, Strejček, Mareš, Chvosta, Harman, Košta, Křešnička.

Sestava Litomyšl: Doubek, Haupt, Hrdina, Kaplan, Vomočil, Jakubík, Molitoris, Karlík, Hubinka, Stejskal, Háp, Toman.

Připravil a foto Jan Škrle
Vloženo: 05.12.2014
facebook Google Plus e-mail Tisk

Další aktuální články z kategorie Sport

Pochod pro mozek

Datum konání: 15.03.2024

Procházka (cca 5 km) se zapojením aktivit na trénování paměti. Sraz u společenského sálu Šmidingerovy knihovny ve 14:00 hod.

Ostatní sportyUdálostWorkshopZajímavostŠmidingerova knihovna

Slavnostní otevření skateparku Na Křemelce / Strakonice

Datum konání: 13.05.2023

Zveme vás na slavnostní otevření nového skateparku Na Křemelce, které proběhne v sobotu 13. května. Areál se otevře ve 12:00 a...

KulturaZajímavostOstatní sportyPříběhMěKS Strakonice

XC Muničák 2023

Datum konání: 08.05.2023

Závod horských kol, občerstvení

UdálostOstatní sporty

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.