Kultovní režisér a náš oblíbenec Quentin Tarantino s filmem Hanební pancharti na dvorku budovy v areálu bývalého Fezka, Na Ostrově 1415 v předvečer upálení Mistra Jana Husa ♥
Deky a kamarády s sebou, sedět se bude na lavičkách. Občerstvení zajištěno ;) Začínáme po setmění.
Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, Quentin Tarantino, 2009)
Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti.
https://www.csfd.cz/film/117077-hanebny-pancharti/prehled/
Akci pořádá Jsme Strakonice a Sunshine Cabaret, z.s. s podporou Města Strakonice = DÍKY ;)
Datum konání: 07.04.2026
Beseda se Zdeňkem Krejsou o životě a díle malířky Helgy Hoškové-Weissové, která se ve své tvorbě věnuje tématu HOLOKAUSTU.
Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.