Festival pro Tibet 2019 Strakonice

KinoPřednáška, besedaUdálostPřednáška, besedaPod Stolem

Festival pro Tibet 2019 Strakonice

Srdečně vás zveme na sobotu 30.března do čajovny Pod Stolem, kde od 18:00 proběhne 9. ročník festivalu Pro Tibet. Těšit se můžete na promítání filmů: To správné dítě, Domů do Tibetu a Rozhovor s Lobsangem Sangayem. Vstupné 50,- Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

Více o filmech:

Home To Tibet
Alan Dater, Lisa Merton / Dokumentární / USA / 2010 / 56 minut

Příběh naděje - naděje tibetského národa na zachování kultury a způsobu života. Dokument nabízí vzácný pohled do světa Tibetu a Tibeťanů, když sleduje cestu tibetského kameníka Sonam Lama z jeho exilového domu v Massachusetts do obsazené vlasti poprvé od útěku před 12 lety. Při přípravě na vstup do Tibetu a nebezpečí, kterým může čelit, navštíví Sonam buddhistická místa v Indii a Nepálu a setká se i s Jeho Svatostí dalajlamou. Když konečně dorazí do Lhasy, potká svoji sestru. Vrátí se zpátky nebo zůstane v Tibetu?

Unmistaken Child
Nati Baratz / Dokumentární / Izrael / 2008 / 102 minut

Tajemný buddhistický koncept znovuzrození zůstává mnoha Zápaďanům těžko pochopitelný. Film To správné dítě vypráví o čtyřletém hledání převtělence lamy Könčhoga, světově proslulého mistra tibetského buddhismu, jenž zemřel v roce 2002 ve věku 84 let. Jeho nalezením byl dalajlamou pověřen jeho oddaný žák Tändzin Zopa, který byl v Könčhogových službách od sedmi let. Tändzin pěšky, koňmo a helikoptérou putuje nádhernou himálajskou krajinou a odlehlými tibetskými vesnicemi. Cestou naslouchá příběhům o dětech s výjimečnými schopnostmi a provádí rituální zkoušky, jejichž cílem je určit pravost či nepravost kandidátů. Konečné rozhodnutí o pravosti dítěte, v němž Zopa nakonec pozná svého znovuzrozeného učitele, patří Jeho Svatosti dalajlamovi. Mistrovsky natočený dokument nabízí okouzlující, překvapivé a dojemné chvíle, střídané nakažlivě úsměvnými momenty.


Rozhovor s Lobsangem Sangayem
MOST ProTibet / Rozhovor / ČR / 2018 / 17 minut

Rozhovor proběhl letos u příležitosti konání konference Forum 2000. Premiér tibetské exilové vlády Lobsang Sangay trpělivě odpovídal na dotazy týkající se jeho dětství, studia a poslání v roli premiéra. Na závěr se vyjádřil k 60. výročí lhaského povstání a ke známému proroctví: Zda se Jeho Svatost dalajlama dožije svobodného Tibetu.

Místo konání:
Pod Stolem, Velké náměstí 44, Strakonice
Datum konání:
30.03.2019
Čas konání:
18:00
Vstup:
50
Vloženo: 08.03.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Bedřich Zákostelecký: Ve znamení sedmiček

Datum konání: 02.07.2019 - 05.08.2019

Výstava Bedřicha Zákosteleckého (77): knižní vazba (které se věnuje od 7. 7. 1977), závěsné objekty s citáty, Škola hry na klarinet (45...

Výstava

Bedřich Zákostelecký: Ve znamení sedmiček

Strakonické příběhy LXV. / Svornost manželská

Datum konání: 29.05.2019

Karel Skalický: Svornost manželská. Strakonické svatby osmnáctého století. Další vyprávění regionálního historika v rámci rozsáhlejšího strakonického cyklu, doprovázené projekcí různých dokumentů a vyobrazení. ŠK, společenský sál....

Přednáška, beseda

Strakonické příběhy LXV. / Svornost manželská

Západní Pošumaví I.

Datum konání: 28.05.2019

Josef Pecka: Toulky mezi Petrovicemi a Velharticemi. ŠK, společenský sál.

Přednáška, beseda

Západní Pošumaví I.www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region