Dvě nová auta zkvalitní terénní sociální služby a sociálně aktivizační služby neziskové organizace PREVENT 99 z.ú.

UdálostZajímavostPREVENT 99 z.ú.

Dvě nová auta zkvalitní terénní sociální služby a sociálně aktivizační služby neziskové organizace PREVENT 99 z.ú.

 

Nový automobil Dacia Lodgy bude sloužit Jihočeskému streetworku PREVENT, Dacia Sandero sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi.  Na projekt nákupu osobních automobilů pro terénní pracovníky v regionu Strakonicko je poskytována finanční podpora z EU v rámci dotačního programu IROP Ministerstva pro místní rozvoj. Bylo žádáno také přes MAS Strakonicko, která realizaci projektu podpořila.

Terénním pracovníkům z Jihočeského streetworku PREVENT umožní nový vůz dojet kamkoli a kdykoli za svými klienty, kterými jsou lidé závislí na drogách a lidé závislostí ohrožení. Streetworkeři poskytují sociální služby nejen ve městech, ale mapují i odlehlé lokality během celého roku. Díky novému autu nyní také mohou pracovníci snadněji a rychleji vyhledávat nová místa, kde se jejich potenciální klienti zdržují.

Služby pro rodiny s dětmi PREVENT pomáhají rodinám na Strakonicku převážně terénní formou. Po předchozí domluvě navštěvují klienty přímo v domácnostech, nebo jim nabízejí doprovod do škol či na úřady. „Běžně strávíme na cestách za klienty několik hodin denně, jsme proto rády, že nyní jezdíme bezpečněji,“ říká vedoucí Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT Bc. Zuzana Rysová.

Cílem a výsledkem realizace projektu je modernizace vybavení pro aktivity přispívající k sociálnímu začleňování a pro poskytování sociálních služeb, a to prostřednictvím pořízení osobních automobilů pro výkon terénních sociálních služeb a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi na Strakonicku.

PREVENT 99 z.ú., PR

 

Datum konání:
26.07.2019
http://www.prevent99.cz/
Vloženo: 26.07.2019
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Šumava litera

Datum konání: 18.11.2019 - 24.11.2019

  PROGRAM ŠUMAVA LITERA 2019 pondělí 18. listopadu SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU 16:30 VIMPERK, restaurace Na Koreji Petr Bublík, Vzkříšení šumavského bylinného vína 17:00 PLZEŇ, Západočeská vědecká knihovna Stifterův...

UdálostPřednáška, besedaKoncert

Šumava litera

DIAGNOZA ŠUMAVA II. / Pecha Kucha Night Vimperk vol.8

Datum konání: 21.11.2019

Diagnóza Šumava II - další vimperská PKN v rámci festivalu Šumava litera. A opět v neobvyklých prostorách - tentokrát ve středisku...

Přednáška, beseda

DIAGNOZA ŠUMAVA II. / Pecha Kucha Night Vimperk vol.8

Ondřej Hejma & Marush

Datum konání: 17.11.2019

Hippie music v podání hlavního zpěváka Žlutého Psa Ondřeje Hejmy a jeho nové doprovodné kapely

Koncert

Ondřej Hejma & Marushwww.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region