Divadelní spolek Radomyšl - Don Giovanni

DivadloUdálostKulturaKulturaVolyňská kultura

Divadelní spolek Radomyšl - Don Giovanni

Divadelní spolek Radomyšl

Operu Don Giovanni s podtitulem „Potrestaný prostopášník“
premiéroval Wolfgang Amadeus Mozart v pražském Nosticově, dnes Stavovském divadle koncem října 1787. Námětem pro dvouaktový děj se stal tehdy populární příběh Dona Juanna, který Mozart spolu s libretistou Lorenzem da Pontem obohatili také o historky tehdy žijícího benátského dobrodruha a svůdníka Giacoma Casanovy. Don Giovanni, byť v originále zněl v italštině, se v Praze setkal s ohromným ohlasem, podobně jako nedávno předtím Figarova svatba. Dočkal se zde mnoha repríz. Naopak ve Vídni ho čekalo nepochopení dvorních skladatelů i obecenstva. Mimo jiné vlivem zaměstnanosti císaře tureckými válkami.

Dnes bývá Don Giovanni považován za „operu oper“, asi proto, že propojuje prvky komedie a dramatu, které Mozartova geniální hudební kompozice skloubila v melodicky krásný a rozmanitý celek.

Pro ochotnické nastudování Divadelním spolkem Radomyšl zvolil režisér Richard Semiginovský český překlad od Jaromíra Nohavici.

Místo konání:
Na Nové
Datum konání:
18.04.2020
Čas konání:
od 19:30 hod.
Vstup:
150,-Kč
Vloženo: 02.03.2020
facebook Google Plus e-mail Tisk
Reklama

Další aktuální články z kategorie Region

Čteme pro radost

Datum konání: 06.04.2020 - 30.04.2020

Známé osobnosti Strakonicka pro vás namluvily pohádky, které budeme zveřejňovat po celý duben, vždy od pondělí do pátku od 19:45 do...

UdálostPro dětiMana

Čteme pro radost

PSTRUŽÍ LÍHEŇ VE VOLYNI

V roce 1926 byla rybářským spolkem ve Volyni zbudována na tehdy Čeřenském (dnes Maninském) potoce pstruží líheň, o čemž se krátce dovídáme ze...

Událost

PSTRUŽÍ LÍHEŇ VE VOLYNI

NEŽIVÝ ŽIVÝ REGION

Datum konání: 18.03.2020 - 30.04.2020

NABÍZÍME PROSTOR VŠEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ A MAJÍ CO SDĚLIT. KULTURA BUDE TAKÉ, ALE NEVÍME KDY...

Událost
www.zivy-region.cz

Home|Sport|Region|Kavárna|Služby|Inzerce                        Napište nám |Administrace

Cílem webu Živý region je infornovat o dění na Strakonicku, Blatensku, Vodňansku, Volyňsku a Horažďovicku, ale i Prachaticku, Vimpersku nebo Písecku. Chceme pomoci  jednotlivcům nebo organizacím dát vědět o jejich činnosti. Nabízíme pomocnou ruku a bezplatný prostor pro prezentaci všem, kteří pořádají sportovní, kulturní nebo i úplně jiné akce pro veřejnost.

facebook Google Plus e-mail Tisk
www.zivy-region.cz on facebook
© 2014 Živý region